Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis įteiktas K. Soriano

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis įteiktas K. Soriano

Rugsėjo 27 dieną Lietuvos ambasadoje Londone įvyko valstybės apdovanojimo – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalio – įteikimo Jungtinės Karalystės pilietei Kathleen Soriano ceremonija.

K. Soriano yra žymi britų rašytoja, menotyrininkė, televizijos laidų vedėja ir parodų kuratorė. Ji yra pirmosios stambaus mastelio M. K. Čiurlionio parodos Londone „Čiurlionis: Between Worlds“ kuratorė, 2022-09-21–2023-03-12 eksponuotos Dulwich galerijoje. Rengdama parodą K. Soriano ne vienerius metus skyrė giliam M. K. Čiurlionio kūrybos tyrinėjimui, kryptingai bendradarbiavo su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, Lietuvos meno istorikais ir meno institucijomis, kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Juste Kostikovaite ir Ūla Tornau.

Parodos proga Londone išleistas solidus katalogas, ją lydėjo turininga kultūrinė ir edukacinė programa (koncertai, viešos paskaitos ir kt.). Paroda sulaukė didelio vietos kultūros ekspertų, žiniasklaidos ir publikos susidomėjimo.

Apdovanojimą įteikęs ambasadorius Eitvydas Bajarūnas išreiškė padėką K. Soriano už jos nuopelnus Lietuvos kultūros garsinimui Jungtinėje Karalystėje ir už jos ribų. Tik tokių iniciatyvų dėka Lietuvos kultūra, jos kūrėjai sulaukia pažinimo ir pripažinimo užsienyje, tuo pačiu garsindami šalies vardą. Ambasadorius išreiškė viltį, kad K. Soriano pažintis su M. K. Čiurlionio kūryba ir Lietuva tęsis ir toliau.