G. Landsbergis: „Lietuva ir Danija dės visas pastangas siekiant Ukrainos narystės Europos Sąjungoje“

G. Landsbergis: „Lietuva ir Danija dės visas pastangas siekiant Ukrainos narystės Europos Sąjungoje“

Spalio 4 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su naująja Danijos Karalystės ambasadore Lietuvoje Grete Sillasen. Susitikimo metu buvo aptarta dvišalių santykių darbotvarkė, bendradarbiavimas NATO, Europos Sąjungoje (ES) bei tarp Šiaurės-Baltijos aštuoneto šalių.

Pokalbio metu daug dėmesio skirta Ukrainos stojimo į ES klausimams. „Ukraina jau dabar yra Europos Sąjungos dalis, pradeda atlikti reikalingas reformas bei atitikti Bendrijos jai keliamus reikalavimus. Lietuva ir Danija pasiruošusios pasidalinti savo patirtimi bei padėti Ukrainai greičiau pradėti derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą“, – teigė ministras.

G. Landsbergis padėkojo Danijai už jos teikiamą karinę paramą Ukrainai – kartu su finansine pagalba, Danija teikia Ukrainai  įvairios ginkluotės,  įskaitant  naikintuvus F-16  bei pagalbą apmokant Ukrainos pilotus.

Ministras taip pat pabrėžė glaudesnio Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo svarbą, taip pat ir atsinaujinančios energetikos srityje, kurios vystyme Danija yra ypač toli pažengusi.

Danijos Karalystės ambasadorė Grete Sillasen skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė rugsėjo 12 dieną.