Į Ukrainos frontą – parama, kuri padės saugoti karių gyvybes

Į Ukrainos frontą – parama, kuri padės saugoti karių gyvybes

2024-06-25

Iš Jurbarko į Ukrainos frontą išvyko kariams skirta labai svarbi technika. Jurbarkiečiai į frontą gabena tris visureigius automobilius, krovininį mikroautobusą ir keturis galingus, visiškai sukomplektuotus savivarčius bagius bei jiems skirtas priekabas.

Nuolatinis paramos organizatorius, Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo per 1991 m. sausio įvykius gynėjas, šaulys ir ūkininkas E. Žukauskas sako, jog šį kartą surinkti tokią brangią ir frontui ypač reikalingą paramą galėjo tik padedant žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui ir jo patarėjui jurbarkiškiui, Jurbarko rajono savivaldybės tarybos nariui Daivarui Rybakovui, Seimo nariui jurbarkiškiui Ričardui Juškai.

Šiai jurbarkiškių ekspedicijai nugabenti į frontą perduoti du Nacionalinės žemės tarnybos visureigiai. Ir tai jau ne pirmas kartas, kai Žemės ūkio ministerija skiria ir E. Žukausko rengiamos paramos akcijos dalyviams nugabenti į frontą perduoda visureigių. Ir per praėjusią išvyką šių metų pavasarį ukrainiečiams kariams tiesiai į frontą nugabenti trys Žemės ūkio ministerijos dovanoti visureigiai automobiliai.

Pasak D. Rybakovo, Žemės ūkio ministerija ir jai pavaldžios įstaigos Ukrainai jau perdavė 49 automobilius. „Ministerija sau pasiliko tik vieną automobilį, skirtą ministrui, o visi kiti perduoti į Ukrainą. Atidavėm ir Nacionalinės mokėjimo agentūros, gyvulininkystės, augalininkystės, žuvininkystės tarnybų automobilius. Ministras nurodė, jog keičiant automobilius nė viena mašina nebūtų parduota, o visos perduotos Ukrainos kariams. Dar mašinų yra likę Nacionalinėje mokėjimo agentūroje, atiduosim ir tas“,  – sakė D. Rybakovas.

Jurbarkiečių išvykų išskirtinumas tas, jog Žemės ūkio ministerijos ir kitų žinybų skiriama parama atiduodama ne apskritai frontui, o karių būriui ar net priskiriama konkrečiam kariui. Štai ir dabar numatyta parama bus perduota Charkivą ginančiam Trečiojo užsieniečių karių savanorių legiono būriui, kuriame tarnauja jurbarkiškis karys savanoris. Čia bus palikti du visureigiai ir du bagiai. Kita paramos dalis perduodama Zaporižės srityje kariaujančiai 117-ai atskirajai mechanizuotai brigadai.