Šventinė popietė Kyjivo lietuvių bendruomenės vaikams

Šventinė popietė Kyjivo lietuvių bendruomenės vaikams

Gruodžio 9 dieną Lietuvos ambasadoje Ukrainoje vyko šventinis renginys, skirtas Kyjivo Maironio lietuvių kultūros draugijos vaikams.

Vaikučius ir jų tėvelius pasveikino ambasadorius Valdemaras Sarapinas. Jis pažymėjo, kad ir tebesitęsiant žiauriam karui, gyvenimas šalyje vyksta toliau, o ši šventė ir vaikų šypsenos yra geriausias to įrodymas. Susirinkusiuosius pasveikino ir Ukrainos lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Makarova, ir, žinoma, šv. Mikalojus su dovanomis.

Renginio svečius sužavėjo Ukrainos akademinio folklorinio-etnografinio ansamblio „Kalyna“ pasirodymas. Kartu su artistais šoko ir dainavo mažieji šventės dalyviai. Vaikams buvo pravesta edukacinė pamokėlė, kurios metu jie pynė ukrainietiškas lėles-motankas. Jos nėra tik vaikų žaidimams skirti žaislai, lėlės-motankos yra nuo visų grėsmių saugantys amuletai, kurie vėliau bus perduoti Ukrainos gynėjams.

Prie šventės organizavimo prisidėjo Ukrainos fondas „Bucha Help“ bei jo vadovas Konstantinas Gudauskas, kuris ir atliko šv. Mikalojaus vaidmenį.