Įvertinkime savanorius ir organizacijas: kviečiame teikti kandidatus

Įvertinkime savanorius ir organizacijas: kviečiame teikti kandidatus

Tarptautinės savanorių dienos išvakarėse, gruodžio 4 d., savanorystę ir edukacinius renginius skatinanti organizacija „SAVA Visiems” kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizuoja savanorių ir savanorystės pagerbimo renginį „KARTU savanorystėje”. 

„Lietuva per pastarųjų kelerių metų įvairius išbandymus ir vėl susitelkė. Savanoriai ir jų organizacijos dar kartą parodė lietuvių ryžtą padėti, talkinti sunkiau besiverčiančiam ar pagalbos stokojančiam. Privalome ir toliau puoselėti bei skatinti savanorystę, pastebėti ir padėkoti savanoriams už gerumą, laiką, pagalbą ir iniciatyvas. Šventinis renginys – puiki proga tai padaryti. Labai kviečiu pastebėti ir įvertinti tuos, kurie verti mūsų visų padėkos“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.  

Kodėl švenčiame savanorystės dieną? 

Pasaulyje gruodžio 5 d. kasmet minima Tarptautinė savanorių diena, kuri yra skirta supažindinti visuomenę ir paskatinti susidomėjimą savanoryste. Savanorystė Lietuvoje susilaukė itin daug dėmesio pandemijos metu ir prasidėjus karui Ukrainoje nuo pat 2020 metų pradžios, kuomet ne tik pavieniai asmenys, bet ir įmonės ėmėsi savanoriauti ir padėti gerais darbais atliepiant krizinių situacijų poreikius. 

Nevyriausybinių organizacijų atstovai atviri – poreikis savanorystei yra nuolatinis ir savanorių pagalbos reikia ne tik didmiesčiuose gerai žinomoms nevyriausybinėms organizacijoms, bet ir mažesnėms, mažiau žinomoms organizacijoms, veikiančioms mažesniuose miestuose ir miesteliuose. Reikia pripažinti – daugelis nevyriausybinių organizacijų tik ir išgyvena savanorių rankų dėka. 

„Nors tai tik viena diena metuose, kai oficialiai minime savanorių dieną, iš tiesų savanorių darbas, ypač ilgalaikės savanorystės, yra švenčiamas kasdien organizacijų ir bendruomenių, kurios gali gyvuoti savanorių dėka. Šiuo renginiu siekiame pastebėti tokius savanorius ir organizacijas, kad įkvėptume toliau dalintis gerais darbais bei paskatintume savanoriauti kiekvieną asmenį Lietuvoje ir kad savanorystė būtų ne tik veikla, bet ir visuomeninės kultūros dalis”, – teigia Gabija Rudzevičiūtė, „SAVA Visiems” direktorė.

Kvietimas teikti nominacijas

Renginio metu bus apdovanojami savanoriai ir organizacijos už nuopelnus trijose nominacijose: 

1.    Metų savanorystė – „Už įkvepiantį savanorių įsitraukimą, atliepiant nuolatinius visuomenės poreikius“.
2.    Verslo indėlis į visuomenę – „Už socialinės atsakomybės įgyvendinimą per savanorystę”.
3.    Organizacija, puoselėjanti savanorystės kultūrą – „Už sistemingą ir metodišką darbą, įtraukiant visuomenę į savanorystę“.

„Kviečiame Lietuvos visuomenę pastebėti ir įvertinti savo aplinkoje puikius savanorius, darančius gerus darbus, socialiai atsakingas verslo įmones, kuriose yra skatinama savanorystė bei nevyriausybines organizacijas priimančias savanorius. Ypač tikimės sulaukti kandidatų iš regionų bei mažesnių miestų, kurie, žinome, neretai sulaukia mažiau dėmesio nei didžiosios NVO,” – teigia G. Rudzevičiūtė, „SAVA Visiems” direktorė. 

Nominacijas galima teikti iki lapkričio 13 d. 

Nuoroda: https://forms.gle/czJgjLBhtzDHeqwD7 

Renginys kvies kalbėti apie ryšių svarbą savanorystėje 

Renginio metu vyks diskusija „Ryšių kūrimas ir stiprinimas per savanorystę”. Pokalbio metu bus aptariama, kaip savanorystė padeda kurti ir stiprinti ryšius tarp įvairių visuomenės grupių; ar ir kaip ji gali sustiprinti emigrantų įsitraukimą į Lietuvos aktualijas, kokia savanorystės reikšmė, gyvenantiems Lietuvos regionuose, bei koks verslo vaidmuo ir prioritetai savanorystės programose, skatinančiose ilgalaikį įsitraukimą. 

Daugiau apie renginį: https://savaplatforma.lt/savanorystes-apdovanojimai-2023/