JAV ambasadorė Lietuvoje  lankėsi pasienyje su Baltarusija

2024-06-12

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasadorė  Lietuvoje Kara C. McDonald  lankėsi  Medininkų pasienio kontrolės punkte.

Vizito metu JAV ambasadorei buvo pristatyta Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje  įrengta  sienos apsaugos infrastuktūra, sienos stebėjimo priemonės, taip pat  Padvarionių pasienio užkardos sienos stebėjimo centro veikla, aptari aktualūs migracijos politikos  klausimai ir hibridinės grėsmės.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu Lietuvos ir mūsų strateginio partnerio – Jungtinių Amerikos Valstijų – santykiai yra ypač tvirti. Esame dėkingi už stiprią strateginę partnerystę ir svarią  JAV paramą, skirtą pasienio infrastruktūros gerinimui ir saugumo užtikrinimui“, – sako vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) su JAV gynybos ir JAV energetikos departamentais bendradarbiauja nuo 2011 m.

Vykdant įvairius projektus, JAV lėšomis buvo atnaujinta pasienio kontrolės punktų radiacinės kontrolės įranga, kita techninė įranga (įvairūs stebėjimo radarai, naktinio matymo prietaisai, nešiojamos radijo stotys, GPS navigatoriai ir kt) ), kurių vertė – 6 mln. eurų, rengti  pasieniečių mokymai.