Stiprinami Lietuvos ir JAE verslo ryšiai

Stiprinami Lietuvos ir JAE verslo ryšiai

Žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus, tęsdamas vizitą Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), skirtą verslo ir ekonominių ryšių stiprinimui, lankėsi didžiausioje regiono „Gulfood 2024” maisto pramonės parodoje. Šioje tarptautinėje maisto bei gėrimų parodoje, kur dalyvauja daugiau kaip 20 Lietuvos maisto pramonės įmonių, viceministras susitiko su JAE verslo atstovais, atidarė Lietuvos ir JAE verslo kontaktų renginį.

Susitikime su Dubajaus prekybos rūmų prezidentu J. E. Mohammad Lootah aptartas Lietuvos žemės ūkio technologijų ir maisto startuolių potencialas, dvišalės prekybos skatinimo iniciatyvos bei investicijos. Dubajaus prekybos rūmai gali tapti svarbiu partneriu, įsitvirtinant JAE ir atveriant kaimyninių šalių rinkas. Viceministras V. Tomkus šių rūmų prezidentui pristatė Lietuvos ekonomikos ir maisto pramonės vystymosi dinamiką bei interesus Persijos įlankos regione.

Prekybos rūmų vadovas pabrėžė maisto tiekimo saugumo svarbą jų šaliai ir regionui, todėl itin didelis dėmesys skiriamas agro technologijoms, padėsiančioms stiprinti šias grandines bei JAE maisto pramonės gamybos potencialą. Jis pakvietė inovatyvias Lietuvos įmones teikti pasiūlymus bei inovatyvius sprendimus. Susitikime aptartas galimas Dubajaus prekybos ir pramonės rūmų atstovybės įkūrimas Lietuvoje, aptartos investavimo į žemės ūkio gamybą galimybės.

Viceministras V. Tomkus kartu su Lietuvos verslo delegacija susitiko su JAE „Food and Beverages Group“ atstovais bei Dubajaus ekonomikos ir turizmo departamento ekonominės plėtros direktoriumi Abdelrahmanu Ali Shehabui Al Hosani.

Asociacija turi ambicingų tikslų plėsti savo pagalbos verslui veiklą ne tik JAE, bet ir kitose šalyse, kuriose turi atstovybes. JAE atstovai kvietė Lietuvos įmones prisijungti, siekiant įtvirtinti savo turimas rinkos pozicijas ar atveriant naujas galimybes savo produkcijos realizavimui. Viceministras pasiūlė asociacijos atstovams atvykti į Lietuvą, kur būtų galimybė susitikti su Lietuvos įmonėmis, svarstančiomis apie veiklos plėtrą regione.

Itin sėkmingas buvo Lietuvos delegacijos susitikimas su „Spinneys Dubai LLC“ prekybos tinklo vadovu. Šio tinklo asortimente apie 60 proc. prekių yra šviežias maistas. Prekybos tinklas nuolat ieško aukštos kokybės, didelės pridėtinės vertės ekologiškų, inovatyvių ir technologiškai pažangių maisto produktų.

Viceministras pabrėžė, kad lietuviški maisto produktai pasižymi tuo, kad juose dera geriausi natūralūs elementai iš gamtos ir naujausios technologijos. Lietuviška produkcija taip pat atitinka aukščiausius JAE ir regiono klientų lūkesčius, svarbu ir tai, kad įmonės labai lanksčios ir pasirengusios patenkinti klientų poreikius. Susidomėjimą lietuviškais produktai ir įmonėmis „Spinneys Dubai LLC“ atstovai parodė susitikdami su „Gulfood“ parodoje dalyvaujančiomis įmonėmis ir aptardami bendradarbiavimo galimybes.

Vizito metu vyko ir Lietuvos bei JAE verslo atstovų renginys, kuriame Lietuvos įmonių atstovai turėjo galimybę bendrauti su vietos importuotojais ir užmegzti ryšius tolimesniam bendradarbiavimui. Vieningai sutariama, kad aktyviai dirbant, tikslingai veikiant galima daug nuveikti šioje augančioje ir labai konkurencingoje rinkoje, turinčioje dideles verslo augimo ir plėtros galimybes.

Lietuviškų maisto prekių eksportas į JAE kasmet auga ir 2023 metais sudarė 16,1 mln. Eur. Lietuviški žemės ūkio ir maisto produktai eksportuojami į 157 pasaulio šalis, o bendra eksportuotų prekių vertė praėjusiais metais sudarė 7,6 mlrd. Eur.