Jungtinėje Karalystėje surengtas Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas

Jungtinėje Karalystėje surengtas Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas

Birželio 4 dieną įvyko Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje (JK) globojamas ir Londono lituanistinio edukacinio centro „Lighthouse“ („Švyturys“) organizuojamas Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas. Šiais metais konkursas ypatingas rekordiniu dalyvių skaičiumi – daugiau kaip 120 lietuvių kilmės ir kitų tautybių vaikų ir paauglių iš Lietuvos, Latvijos, JK, Ukrainos ir kitų pasaulio šalių pademonstravo savo išskirtinius gebėjimus ir pristatė daugiau kaip 60 konkursinių numerių. Konkurso dalyviai varžėsi trijose amžiaus grupėse vokalo, instrumentų ir šokių srityse.

Renginio dalyvius pasveikino ambasadorius Eitvydas Bajarūnas ir pasidžiaugė gausiu dalyvių skaičiumi ir konkurso ilgaamžiškumu. „Šis konkursas yra ir puikus pavyzdys, ką aktyvi diaspora gali duoti Lietuvai. Jau aštuonioliktą kartą vykstantis renginys kasmet išryškina vis naujus jaunuosius talentingus atlikėjus, gyvenančius tiek JK, tiek visame pasaulyje. Turime ne vieną pavyzdį, kai šio konkurso paskatinti jaunieji talentai po jo patyrė šuolį į kūrybinę karjerą“, – pažymėjo ambasadorius. 

Konkurso komisiją sudarė diplomatas Tadas Kubilius, kompozitorius, atlikėjas ir pedagogas Gediminas Zujus, atlikėjas ir pedagogas Edmundas Seilius, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė, Seimo narė Dalia Asanavičiūtė, operos solistė Valerija Iljinaitė, pianistas Gintaras Pamakštys, pedagogai iš Lietuvos, Latvijos ir JK.

Tarptautinio jaunųjų talentų konkurso komisijos vertinimu geriausiai pasirodė ir šių metų nugalėtoju tapo Rygos lietuvių vidurinės mokyklos moksleivis Aleksandras Isakovišč, taip pat laimėjęs pirmąją vietą 15-19 metų amžiaus grupėje instrumentalistų kategorijoje.

Specialius prizus konkursui įsteigė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė, Lietuvos Respublikos Seimo narė Dalia Asanavičiūtė, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė (JKLB), JKLB Pirmasis Londono skyrius, kompozitorius ir prodiuseris Gediminas Zujus bei edukacinis centras „Lighthouse“.

Jau 18 metų iš eilės vykstančio konkurso iniciatorė – edukacinio centro „Lighthouse“ vadovė Nijolė Jankauskienė.  Konkurso tikslas puoselėti jaunuosius talentus, jų tobulėjimą bei augimą kūrybinėje aplinkoje, gerbti ir puoselėti lietuvių kalbą, skatinti pasaulio lietuvių bendruomeniškumą.

Konkursą remia Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Užsienio reikalų ministerija iš tikslinių lėšų, skirtų „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimui.

Nuotraukų autorė Sandra Graužytė