Kyjive iškilmingai atidengtas Konstantino Ostrogiškio bareljefas su atminimo lenta

Kyjive iškilmingai atidengtas Konstantino Ostrogiškio bareljefas su atminimo lenta

Rugsėjo 8 dieną ant Kyjivo nacionalinio draustinio „Kyjivo Pečioros Lavra“ Uspenijos soboro fasado iškilmingai atidengtas bareljefas su atminimo lenta didžiajam etmonui Konstantinui Ostrogiškiui (1460-1530).  

Bareljefas simboliškai atidengtas žymint Oršos mūšio 509-sias metines. 1514 m. rugsėjo 8 d. suvienyta Ukrainos, Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos kariuomenė, vadovaujama kunigaikščio K. Ostrogiškio, sutriuškino tūkstantinę maskvėnų kariuomenę.

Renginyje dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos diplomatai, Ukrainos kultūros ir meno veikėjai, kariai, visuomenininkai, kiti garbūs svečiai. Sveikindamas susirinkusius Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pažymėjo, kad ir dabar, kaip ir Konstantino Ostrogiškio laikais, imperinė Rusija bando užkariauti Ukrainą, bet jai tai nepavyks, nes Ukrainos kariuomenė ir Ukrainos žmonės yra nepalaužiami. 

Projektą inicijavo ir įgyvendino Ukrainos skulptoriai Borys Krylov, Oles Sydoruk ir liejyklos savininkas Ihor Davydov. Ši iniciatyva yra dar vienas svarbus žingsnis išsaugant bendrą Lietuvos ir Ukrainos istoriją, stiprinant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės atminimą.