G. Landsbergis ES ministrų susitikime su V. Zelenskiu: karą Ukrainoje stebi visi, todėl tik nuo mūsų visų priklauso, kaip autoritariniai režimai projektuos savo veiksmus

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis spalio 2 d. Kyjive dalyvauja neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime.

Neformalus ES užsienio reikalų ministrų susitikimas pirmą kartą vyksta Ukrainoje.

„Šiuo metu mūsų visų atsaką Rusijai dėl jau daugiau nei pusantrų metų besitęsiančio karo prieš Ukrainą stebi ir kiti autoritariniai režimai ir nuo mūsų bendros jėgos priklauso tai, kaip jie projektuos savo veiksmus. Tikiu, kad šis istorinis ES šalių ministrų susitikimas Kyjive reiškia mūsų labai rimtą įsipareigojimą tęsti Europos Sąjungos plėtrą bei nuolatinę karinę pagalbą Kyjivui”, – susitikimo metu pažymėjo G. Lansbergis.

Kyjive ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptarė paramą Ukrainai ir saugumo įsipareigojimus bei kaip būtų galima skatinti kitų šalių paramą Ukrainos prezidento Taikos formulei.

Lietuvos diplomatijos vadovas vizito metu susitiko su Ukrainos prezidentu V. Zelenskiu, premjeru D. Šmyhaliu, Ukrainos Europos ir Euroatlantinei integracijai vicepremjere O. Stefanyshina.

Šeši Šiaurės-Baltijos šalių ministrai taip pat atskirai susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru D. Kuleba.