Lietuvos ir Indijos politinėse konsultacijose Naujajame Delyje viceministras E. Meilūnas aptarė dvišalių santykių stiprinimą

Lietuvos ir Indijos politinėse konsultacijose Naujajame Delyje viceministras E. Meilūnas aptarė dvišalių santykių stiprinimą

Lapkričio 21 dieną Naujajame Delyje įvyko devintosios Lietuvos ir Indijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas ir Indijos išorės reikalų Vakarų reikalų sekretorius Sanjay Verma.

Lietuva, pristačiusi šiemet priimtą nacionalinę Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategiją, pabrėžė siekianti intensyvesnių, abipusiai naudingų ekonominių santykių. Indija turi sparčiai augančią ekonomiką, didžiulę rinką, siūlo dideles prekybos ir investicijų galimybes. Pastebėta, jog dvišaliame ekonominiame bendradarbiavime ima dominuoti aukštos pridėtinės vertės sektoriai kaip biotechnologijos, lazeriai ir kitos aukštosios technologijos.

„Technologinė partnerystė – naujas dvišalių santykių su Indija etapas“, – teigė viceministras E. Meilūnas.

Pažymėdami pozityvų dvišalių santykių impulsą, kurį suteikė šiemet Vilniuje atidaryta Indijos ambasada, abi pusės taip pat aptarė politinių santykių darbotvarkę, akademinių ir kultūros ryšių stiprinimą, ES ir Indijos santykius, bendradarbiavimą JT, regioninio ir globalaus saugumo klausimus –  pabrėžiant kaip svarbu nesustoti teikti paramą Ukrainai, kovojančiai prieš Rusijos agresiją.

Dvišalių konsultacijų metu viceministras E. Meilūnas taip pat susitiko su Indijos išorės ir kultūros reikalų valstybės ministre Meenakshi Lekhi, su kuria aptarė dvišalį bendradarbiavimą kultūros ir žmogiškųjų mainų srityse. Pasidžiaugta, kad viena seniausių Lietuvą ir Indiją jungiančių istorinių gijų yra sanskrito kalba.

Vizito metu viceministras atidarė ir naująjį „Teltonikos“ biurą Noidoje, mieste netoli Naujojo Delio. Tai jau trečiasis „Teltonikos“ biuras Indijoje.

Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius dvišalė Lietuvos ir Indijos prekybos apyvarta sudarė 153 mln. eurų, eksportas į Indiją siekė 67 mln. eurų, iš jų lietuviškos kilmės eksportas – 49 mln. eurų. Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, fiksuotas 30 proc. lietuviškos kilmės eksporto augimas. Importas iš Indijos sudarė 87 mln. eurų. Indijos tiesioginės investicijos Lietuvoje siekė 16 mln. eurų.