Lvive pristatyta naujai paskirta garbės konsulė

Lvive pristatyta naujai paskirta garbės konsulė

Rugsėjo 12 d. Lvive vyko iškilmingi renginiai, skirti Nataliyos Antonovos paskyrimo į Lietuvos Respublikos garbės konsules Lvive pareigas.

Į priėmimą pasveikinti naujai paskirtą garbės konsulę susirinko didelis būrys svečių. Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje  Valdemaras Sarapinas vylėsi, kad Nataliyos Antonovos patirtis ir gebėjimai prisidės prie dvišalių Lietuvos ir Ukrainos santykių plėtros ekonomikos, kultūros ir kitose srityse. Nataliya Antonova, dėkodama Lietuvai už pasitikėjimą, pažymėjo, kad šis paskyrimas jai yra didelė garbė ir atsakomybė. Sveikinimo žodžius taip pat tarė Lvivo srities karinės administracijos vadovas Maksym Kozytskyi, Lvivo miesto meras Andrii Sadovyi ir laikinai einantis Lvivo srities tarybos pirmininko pareigas Iurii Kholod.

Po priėmimo Lvivo vargonų salėje vyko Lietuvos pianisto Dariaus Mažinto ir Ukrainos atlikėjos Nadiyos Adamchuk koncertas „Gėles ir parakas“. Meno mylėtojams buvo pristatyti žymaus Ukrainos kompozitoriaus Valentyno Silvestrovo kūriniai bei šiuolaikiška ukrainiečių klasika tapusių kūrinių video ir muzikos interpretacija.

Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Lvive veikia jau 22 metus.  N. Antonova gimė Lvivo srities Stryjaus mieste, baigė Lvivo Ivano Franko nacionalinį universitetą, yra koncerno „Galnaftogaz“ bendrasavininkė.