Ministras G. Landsbergis atsisveikino su kadenciją baigiančiu JAV ambasadoriumi

Ministras G. Landsbergis atsisveikino su kadenciją baigiančiu JAV ambasadoriumi

Rugpjūčio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis atsisveikino su kadenciją baigiančiu Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoriumi Lietuvai Robertu Stuartu Gilchristu.

Susitikimo metu ministras padėkojo ambasadoriui už asmeninį indėlį puoselėjant ir stiprinant dvišalį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. „Branginame mūšų šalių draugystę, grindžiamą bendromis vertybėmis ir jų puoselėjimu. Augantis autoritarinių režimų spaudimas dar kartą išryškino stiprios partnerystės su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis svarbą. Esame dėkingi už tvirtą paramą ir darbą kartu“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Susitikime taip pat aptarti NATO viršūnių susitikimo Vilniuje rezultatai, regiono saugumo, paramos Ukrainai klausimai, bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalimis. Susitikimo metu JAV ambasadorius padėkojo Užsienio reikalų ministerijai ir kitoms institucijoms už sėkmingą NATO viršūnių susitikimo Vilniuje organizavimą.

JAV ambasadorius R. S. Gilchristas skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė 2020 m. vasario 4 dieną.