Ministras G. Landsbergis dalyvaus ES užsienio reikalų taryboje

Birželio 26 d. Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, ES bendradarbiavimą su Lotynų Amerikos ir Karibų regiono šalimis bei ES skaitmeninės diplomatiją bei aktualius užsienio politikos klausimus.

ES užsienio reikalų ministrai aptars situaciją Ukrainoje, tolesnę ES karinę paramą Ukrainai ir jos tvarų ilgalaikį tiekimą, Rusijos atskaitomybę už įvykdytus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui, įskaitant ir agresijos nusikaltimą.

Ministrai aptars pasirengimą ES – Lotynų Amerikos ir Karibų valstybių bendrijos (CELAC) viršūnių susitikimui, vyksiančiam liepos 16–18 d. Briuselyje ir bendradarbiavimo su šio regiono šalimis stiprinimą įvairiose srityse, tame tarpe ir siekiant jų paramos Ukrainai bei taisyklėmis grįstai pasaulio tvarkai.

Susitikimo metu ministrai diskutuos apie ES skaitmeninę diplomatiją, ES vaidmenį daugiašaliuose ir dvišaliuose formatuose, siekiant formuoti globalią skaitmeninę politiką, kuri užkirstų kelią nedemokratinių valstybių siūlomiems valdymo modeliams, leistų efektyviai kovoti su kibernetinėmis ir hibridinėmis grėsmėmis, užtikrintų žmogaus teisėmis ir demokratinėmis vertybėmis grįstą skaitmeninių technologijų vystymą ir valdymą.