Lapkričio 29–30 dienomis Vilniuje vyko Rytų partnerystės seminaras saugumo ir gynybos klausimais, kurį organizavo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministerijos, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija ir Europos išorės veiksmų tarnyba.
Tradiciniame, jau nuo 2014 m. rengiamame seminare, šiais metais akcentuoti svarbiausi ES valstybių narių ir Rytų partnerių iššūkiai – Rusijos agresyvus karas prieš Ukrainą, hibridinės atakos ir kiti destabilizuojantys veiksmai Moldovoje, Sakartvele bei Armėnijoje. Daug dėmesio skirta naujausiai Europos Komisijos plėtros ataskaitai, kuri pirmą kartą istorijoje apėmė ir asocijuotas Rytų partnerystės valstybes (Ukrainą, Moldovą ir Sakartvelą). Seminare taip pat diskutuota, kokią galimą įtaką turės beprasidėsiančios ES plėtros derybos Rytų partnerystės politikos kontekste.
Renginio svečius sveikinęs Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas ragino šalis toliau susitelkus padėti Ukrainai gintis nuo agresorės Rusijos. Užtikrinti, kad Rusija ir jos vadovybė neišvengtų atsakomybės už Ukrainoje vykdomus agresijos, karo ir kitus nusikaltimus.
„Viena iš priežasčių, kodėl Rusija brutaliai užpuolė Ukrainą ir išlieka agresyvi kitų šalių atžvilgiu, yra ta, kad Rusija niekada nebuvo patraukta atsakomybėn ir nubausta už savo baisius nusikaltimus kitų tautų ir valstybių atžvilgiu. Norint, kad šis agresijos ir smurto ratas sustotų, Rusija turi atsakyti už savo veiksmus“.
Viceministras E. Meilūnas taip pat paragino toliau dėti visas pastangas, kad agresorė Rusija ir jos rėmėja Baltarusija tarptautinėje arenoje būtų visapusiškai izoliuotos. Šiame kontekste akcentuodamas vakarykštę Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos pasiektą pergalę – užkirstą kelią Rusijai būti išrinktai į Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos Vykdomąją tarybą 2024-2026 m. laikotarpiu.
„Turime ir kitose tarptautinėse organizacijose pakartoti tai, ką vakar pavyko pasiekti Hagoje. Rusija pirmą kartą istorijoje nepateko į šią Tarybą. Agresoriaus vieta ne prie civilizuoto pasaulio stalo, bet teisiamųjų suole, beje – toje pat Hagoje, Tarptautiniame baudžiamajame teisme“, – pažymėjo E. Meilūnas.
hi!,I like your writing so much! share we communicate more about your article on AOL? I need a specialist on this area to solve my problem. Maybe that’s you! Looking forward to see you.