Ministras G. Landsbergis pasveikino Nacionalinio žmogaus teisių forumo dalyvius

Ministras G. Landsbergis pasveikino Nacionalinio žmogaus teisių forumo dalyvius

Gruodžio 8 dieną Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje jau 6-ąjį kartą vyko kasmetinis Nacionalinis žmogaus teisių forumas, visuomenę kviečiantis į diskusiją svarbiais žmogaus teisių klausimais. Šiais metais forumas skirtas Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 75-mečiui ir Lietuvos narystės Europos Taryboje 30-mečiui paminėti.

„Sukaktis švęsti, deja, nepakanka. Kiekvienas iš mūsų galime ir turime savęs paklausti, ką pats padariau ir kuo dar galiu padėti ginant žmogaus teises. Demokratija tuo ir graži, kad leidžia, o kartais ir įpareigoja įvardinti ne tik tai, ką turime ginti svetur, bet ir tai, ką dėl žmogaus teisių turime padaryti ir Lietuvoje. Prieš daugiau nei 30 metų iškovotą laisvę Lietuvoje vis dar dalinamės nevienodai. Tikiu, kad tai pripažindami ir suvokdami išspręsime jau ilgai neišspręstas problemas“, – sveikindamas forumo dalyvius pažymėjo ministras G. Landsbergis.

Šių metų Nacionalinio žmogaus teisių forumo metu žmogaus teisių gynėjai, pilietinė visuomenė bei politikai buvo kviečiami atkreipti dėmesį į lyčių nelygybę, diskriminaciją darbo rinkoje, atskirtį dėl tautybės, tikėjimo ar negalios. Forume dalyvavęs ambasadorius žmogaus teisėms ir lyčių lygybei Dalius Čekuolis pažymėjo prieš 75-erius metus pasirašytos Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos svarbą šiomis dienomis, artėjantį Lietuvos pirmininkavimą Europos Tarybos Ministrų Komitetui kitąmet.

Forumą organizuoja: Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Lietuvos negalios organizacijų forumas, Žmogaus teisių organizacijų koalicija, LR Seimas, LR Seimo kontrolierių įstaiga, LR Užsienio reikalų ministerija, Vaiko teisių kontrolieriaus įstaiga ir Vytauto Didžiojo universitetas.