Ministras K. Navickas: „Ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų veikloje bus intensyviau taikomos antikorupcinės priemonės“

Ministras K. Navickas: „Ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų veikloje bus intensyviau taikomos antikorupcinės priemonės“

2024-03-20

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovas Fortunatas Dirginčius informavo žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką apie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pradėtą tyrimą šios įstaigos Kaimo plėtros, žuvininkystės programų ir nacionalinės paramos departamente.

Ministras K. Navickas nedelsdamas susitiko su NMA vadovu F. Dirginčiumi aptarti, kokių skubių korupcijos prevencijos priemonių artimiausiu metu bus imtasi šioje įstaigoje. „Skaidrumas yra viena iš kertinių mano, kaip ministro, ir žemės ūkio politikos vertybių. Iki šiol buvo įgyvendinta ne viena antikorupcinė priemonė ne tik ministerijoje, bet ir jai pavaldžiose įstaigose. Ir toliau dėsime visas pastangas bei imsimės papildomų priemonių, kad panašios situacijos nepasikartotų. Neabejoju, kad tyrimo metu į visus kylančius klausimus bus atsakyta“, – sakė ministras.  

NMA atsakingi darbuotojai bendradarbiauja su STT ir teikia jai visą reikalingą informaciją. Įstaigoje taip pat pradėtas vidinis tyrimas.

Ketvirtadienį (kovo 21 d.) ministras K. Navickas ir NMA vadovas F. Dirginčius susitiks su STT vadovybe aptarti ilgalaikių korupcijos prevencijos priemonių taikymo NMA veikloje.