Ministras K. Navickas padėkojo aktyviems žemės ūkio ir kaimo plėtros dalyviams

Ministras K. Navickas padėkojo aktyviems žemės ūkio ir kaimo plėtros dalyviams

Tarptautinėje konferencijoje „Bendrosios žemės ūkio politikos įgyvendinimo iššūkiai ir perspektyvos naujuoju 2023-2027 m. laikotarpiu“ Birštone žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas bei Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus padėkojo ūkininkams, konsultantams, žemės ūkio ir kaimo plėtros sektoriuje veikiančių asociacijų nariams, prisidedantiems prie žemės ūkio ir kaimo plėtros procesų.

Ministro padėką už sėkmingai įgyvendintą Kaimo plėtros programos projektą ir trumposios maisto tiekimo grandinės gerąjį pavyzdį gavo Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos narys, Ignalinos rajono ūkininkas Vidmantas Gaidelis. Jis, pasinaudojęs Lietuvos kaimo plėtros programos parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui,  įkūrė moliūgų ūkį ir sėkmingai augina bei realizuoja produkciją. Tai puikus pavyzdys, kad moliūgų auginimas gali būti puikus ir perspektyvus verslas.

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos valdybos narys Vytenis Grigas apdovanotas už Lietuvos jaunųjų ūkininkų vardo garsinimą ir sėkmingą ūkininkavimo praktiką mažame ūkyje. Jis ne tik atstovauja Lietuvos jaunųjų ūkininkų interesams Europos Sąjungos jaunųjų  ūkininkų taryboje (CEJA), bet ir sėkmingai ūkininkauja mažame ūkyje: augina sezonines daržoves, šparagus, kriaušes, trešnes. Savo produkciją jis parduoda ūkininkų turgeliuose, per socialinius tinklus, taip vystydamas trumpą maisto tiekimo grandinę. 

Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos narius – Vilkaviškio rajono ūkininką Vilmantą Navicką ir  Kretingos rajono ūkininką Jurgį Karaziną – ministras apdovanojo už dalyvavimą „Horizontas2020“ projekte „Atsparumas pienininkystei“ ir bendradarbiavimą su 14 užsienio šalių ūkininkais, konsultantais ir mokslininkais.

Už produkcijos perdirbimą pienininkystės ūkyje perėmus tėvų tradicijas ir jų sėkmingą perdavimą trečiajai kartai padėka įteikta Šakių rajono ūkininkams Vilmai bei Zenonui Kvedaravičiams. Tris dešimtmečius sėkmingai veikiančiame smulkiame, šeimos pienininkystės ūkyje visas pienas perdirbamas: gaminama grietinė, sviestas, kelių rūšių sūriai, varškė. Ūkininkų vaikai dirba drauge ir prisideda ne tik prie produkcijos gamybos, bet ir jos pardavimo ūkininkų turgeliuose, taip įgyvendindami trumpos maisto tiekimo grandinės principus.

Lietuvos šiltnamių asociacijos valdybos narys,  bendrovės „Kietaviškių gausa“ valdybos pirmininkas Karolis Montvila apdovanotas už inovacijų diegimą auginant lietuviškas daržoves ir sėkmingą komunikacijos kampaniją rūpinantis, kad lietuviškos daržovės vartotojus pasiektų ištisus metus. Šiais metais buvo įrengtas naujas ir modernus šiltnamių kompleksas. Investicijos padės gerokai sutaupyti šilumos energijos, siekiama nuosekliai mažinti anglies dvideginio emisijas ir iki 2030 -ųjų pasiekti nulį.

Už sėkmingai vystomą mėsinės gyvulininkystės ūkį bei jo tradicijų perdavimą savo vaikams apdovanoti Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų bei Ignalinos rajono žemdirbių asociacijos nariai Jolanta ir Ramūnas Bubniai. Jie sėkmingai įgyvendino ne vieną Kaimo plėtros programos projektą, vysto mėsinę gyvulininkystę, domisi naujovėmis ir jas diegia savo ūkyje.

Lietuvos tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų asociacijos valdybos narys, Žemės ūkio rūmų unikalių, tvarių ir sertifikuotų tautinio paveldo gaminių ir produktų elektroninės parduotuvės dalyvis Vitalius Striuogaitis įvertintas už tautinio paveldo tradicijų saugojimą ir dalyvavimą Žemės ūkio rūmų projekte, kurio dėka įkurta tvarių ir sertifikuotų tautinio paveldo gaminių ir produktų elektroninė parduotuvė „Pagaminta lietuvių“.

Padėka įteikta Lietuvos daržovių augintojų asociacijos nariams, Kauno rajono ūkininkams Daliai ir Edvardui Abukauskams, kurie sėkmingai sukūrė prekės ženklą „Raugiam viską“. Šie ūkininkai parodė, kad raugti galima ne tik kopūstus ir agurkus, bet ir daugelį kitų daržovių, vaisių.

Žemaitukų arklių augintojų asociacijos narį Saulių Sinkevičių nuspręsta apdovanoti už lietuviškų žirgų – žemaitukų veislės – garsinimą.

Už atstovavimą pilietinės visuomenės sektoriui, sėkmingą Kauno rajono vietos veiklos grupės projekto „Mobilus jaunimo centras“ įgyvendinimą bei švietėjiškas jaunimo ir bendruomenės pilietiškumo programas apdovanotas Kauno rajono vietos veiklos grupės valdybos pirmininkas Darius Joneikis.

Lietuvos avių augintojų asociacijos narius, Biržų rajono ūkininkus Kristiną ir Jūrį Milišiūnus ministras apdovanojo už avininkystės sektoriaus puoselėjimą, švietėjiškas programas apie avių veisles bei jų produkciją, dalyvavimą Lietuvos ir tarptautinėse parodose.

Už aktyvų šeimos ūkininkų ir ekologinių ūkių interesų atstovavimą, sėkmingą šeimos ekologinio ūkio puoselėjimą ir pasiryžimą gražinti kaimą padėka įteikta Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos vicepirmininkei, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos narei Eglei Markevičiūtei.

Už Lietuvos kaimo turizmo garsinimą ir išskirtinius sprendimus kaimo turizmo versle padėka įteikta Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nariui Pauliui Arasimavičiui.

Žemės ūkio rūmų nuotraukos.