G. Landsbergis susitiko su Islandijos užsienio reikalų ministre

G. Landsbergis susitiko su Islandijos užsienio reikalų ministre

Gegužės 26 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Islandijos užsienio reikalų ministre Thórdís Kolbrún Reykfjörd Gylfadóttir. Ministrai susitikimo metu aptarė dvišalius santykius, artėjantį Vilniaus NATO viršūnių susitikimą, regioninį bendradarbiavimą, paramą Moldovai ir Ukrainai bei kitas aktualias temas.

G. Landsbergis akcentavo artėjančio Vilniaus NATO viršūnių susitikimo tikslus, regioninio saugumo ir atgrasymo didinimo svarbą.

Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo, jog itin svarbu stiprinti glaudesnį Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą.

 „Šiaurės ir Baltijos šalių tolesnis tiek dvišalių santykių plėtojimas, tiek regioninio bendradarbiavimo stiprinimas turi didelį ilgalaikį potencialą  –  dirbdami kartu, kuriame ne tik saugų ir pažangų regioną, bet demonstruodami ir propaguodami savo vertybes ir bendrus interesus, siekiame mūsų regiono lyderystės ginant demokratinius principus“, – sakė ministras G. Landsbergis.

Islandijos užsienio reikalų ministrė vizito į Lietuvą metu taip pat dalyvavo gegužės 25-26 dienomis vykstančiame Vilniaus Rusijos forume.