Podgoricoje aptarti artėjančio Vilniaus NATO viršūnių susitikimo prioritetai

Podgoricoje aptarti artėjančio Vilniaus NATO viršūnių susitikimo prioritetai

Gegužės 16 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė Podgoricoje su Juodkalnijos užsienio reikalų valstybės sekretoriumi Miroslav Šćepanović aptarė liepos 11-12 dienomis Vilniuje vyksiančio NATO valstybių vadovų susitikimo tikslus, dvišalius, regioninius ir eurointegracinius klausimus.

J. Neliupšienė supažindino M. Ščepanovič su Lietuvos tikslais NATO viršūnių susitikime, pabrėždama Aljanso rytų flango stiprinimo svarbą, poreikį solidariai didinti išlaidas gynybai bei spręsti NATO ir Ukrainos santykių klausimą.

M. Šćepanović pažymėjo, kad siekdama narystės Europos Sąjungoje (ES) Juodkalnija jau daug metų nuosekliai prisijungia prie ES Bendrosios užsienio ir saugumo politikos. Viceministrė taip pat pažymėjo prisijungimo prie ES sankcijų ir jų įgyvendinimo svarbą.

J. Neliupšienė ir M. Šćepanović susitikime kalbėjo apie padėtį Vakarų Balkanų regione ir Juodkalnijos derybų eigą su ES.

Viceministrė atkreipė dėmesį į tai, kad vykstančio karo akivaizdoje ES skiria daug dėmesio saugumui ir stabilumui savo kaimynystėje bei plėtrai, todėl dabar yra geras laikas pasinaudoti šia galimybe ir dėti visas pastangas kuo spartesniam reformų vykdymui.

Užsienio reikalų viceministrė gegužės 17 dieną lankysis Šiaurės Makedonijoje.

Juodkalnija NATO nare tapo 2017 metais.