Sklandesniam pacientų keliui – investicijos į klasterių IT sistemas

Sklandesniam pacientų keliui – investicijos į klasterių IT sistemas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) lapkričio 13 d. paskelbė kvietimą teikti paraiškas Europos Sąjungos paramai, skirtai modernizuoti ir sinchronizuoti klasterių informacinių technologijų sistemas. Paraiškų laukiama iki gruodžio 29 d. Bendra priemonės finansuojama suma sudaro 15 mln. Eur.

 

Vienas iš pagrindinių įvairių ligų gydymo klasterių kūrimo tikslų – aiškus paciento kelias ir su tuo susijęs gydymo efektyvumas bei greitis. Šiuo metu gydymo įstaigos naudoja skirtingas informacines sistemas, kas apsunkina gydymo tikslų siekimą.

Siekiant efektyviai valdyti sergančiųjų priežiūrą, taip pat pagerinti ir pagreitinti diagnostiką, optimizuoti gydymo sąnaudas, sutrumpinti laiką nuo diagnozės patvirtinimo iki gydymo paskyrimo bei tinkamai integruoti visas su gydymu, medicinine reabilitacija ir slauga susijusias sritis, siekiant geriausio rezultato, būtina klasterinių sveikatos paslaugų skaitmenizacija, apimanti ir skaitmenizuotą paciento kelią.

Projekte numatoma įdiegti skaitmenines formas klinikinių duomenų pateikimui, taip pat kurti procesų nuoseklumą ir tikslumą bei pritaikyti gydymo įstaigų teikiamus duomenis automatizuotiems ataskaitų formulavimo arba/ir analitikos sprendimams.

Projektą įgyvendina Registrų centras, kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Santaros ir Kauno klinikomis, Respublikine Panevėžio ligonine, Klaipėdos universiteto ligonine ir Valstybės duomenų agentūra. Planuojama, kad projektas bus įgyvendintas iki 2025 m. gruodžio 31 d.

 

Paramą ir projektus administruoja Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA). Kvietimas ir reikalavimai projektams yra skelbiami ČIA.

 

SAM Komunikacijos skyrius