Vasario 16-osios išvakarėse Lukiškių aikštėje sugiedota „Tautiška giesmė“

Vasario 16-osios išvakarėse Lukiškių aikštėje sugiedota „Tautiška giesmė“

Vasario 15 dieną, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, Lukiškių aikštėje sugiedota „Tautiška giesmė“. Tęsdama bendrystės ir laisvės šventės tradiciją Užsienio reikalų ministerija giedoti himno sukvietė kaimynines valstybines institucijas.

Sveikindamas Valstybės atkūrimo dienos proga užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis linki visiems pasaulio lietuviams išlikti puoselėjančiais laisvę Lietuvos kūrėjais: „Galime didžiuotis, jog turime ryškią vietą pasaulio žemėlapyje, esame lygiateisiai tarptautinės bendruomenės nariai, kasdien kuriame modernią, energingą  Lietuvą. Tačiau geografinė padėtis ir istorinės peripetijos lemia, kad nuolat susiduriame su griovėjais. Ir būtent karo kaimynystės akivaizdoje suprantame, kaip svarbu meilę tėvynei išreikšti savo pačių pasiryžimu ją ginti, padėti bendraminčiams ir sąjungininkams, saugoti savo nepriklausomybę.“

Į susirinkusiuosius Lukiškių aikštėje kreipęsis užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas pabrėžė, kad 1918 m. vasario 16-ąją pasirašytas Nepriklausomybės Aktas tapo tautos išlikimo ir mūsų valstybės kūrimo kelrodžiu.

„Tada įgyvendinta nepriklausomos valstybės idėja įkvėpė kovoti ir nepasiduoti per visus XX amžiaus tamsumus – karus, okupacijas, trėmimus, žudymus“, – pabrėžė viceministras.