Prahoje bendru renginiu paminėtos Šiaurės ir Baltijos šalių nacionalinės dienos

Prahoje bendru renginiu paminėtos Šiaurės ir Baltijos šalių nacionalinės dienos

Gegužės 16 dieną Baltijos ir Šiaurės šalių ambasados Prahoje kartu paminėjo savo šalių nacionalines dienas. Kaip ir pernai, šiemet prie bendro renginio prisijungti pakviesta ir Ukraina. Bendros šventės pagrindinė tema – aktyvi parama Rusijos užpultai šaliai.

Šių metų vakaro garbės viešnia – Čekijos parlamento Atstovų rūmų pirmininkė Markéta Pekarová-Adamová. Renginyje dalyvavo ir Čekijos Senato pirmininkas Milošas Vystrčilas, kiti šalies parlamento, Vyriausybės aukšti pareigūnai, mokslo ir nevyriausybinių organizacijų nariai, miestų savivaldos, kultūros ir verslo sričių atstovai bei bendruomenių nariai.

Nepamirštas ir Vilniaus 700-asis gimtadienis. Jam skirtas Lietuvos kulinarinis stalas, ant kurio puikavosi įvairūs „Vilniaus“ vardu pavadinti lietuviški maisto produktai. Praėjusiais metais lietuviškų maisto produktų eksportas į Čekiją išaugo beveik 30 proc. ir pasiekė 45,6 mln. eurų.

Praha – vienintelė Europos sostinė, kurioje Šiaurės ir Baltijos šalys savo nacionalines dienas mini kartu. Jungtinis aštuonių diplomatinių atstovybių renginys organizuojamas jau 16-ąjį kartą. Šiemet pasirengimą koordinavo Lietuvos ambasada.