Viceministras E. Meilūnas: stiprėjantys ekonominiai ir politiniai ryšiai didina Lietuvos ir Ganos bendradarbiavimo potencialą

Viceministras E. Meilūnas: stiprėjantys ekonominiai ir politiniai ryšiai didina Lietuvos ir Ganos bendradarbiavimo potencialą

Lapkričio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Ganos užsienio reikalų ir regioninės integracijos viceministre Mavis Nkansah Boadu, kuri dalyvaus Vilniuje vyksiančiame Demokratijos ateities forume.

„Matome Ganą kaip vieną svarbiausių Lietuvos partnerių Afrikoje, demokratinę valstybę, tvirtai pasisakančią už taisyklėmis ir vertybėmis grįstą pasaulio tvarką. Dėkojame už reiškiamą paramą Ukrainai, kovojančiai prieš Rusijos agresiją“, – sakė viceministras E. Meilūnas.

Susitikimo metu priminta skaudi Lietuvos istorinė praeitis bei išreikšta būtinybė veikti išvien užtikrinant Rusijos atskaitomybę už daromus nusikaltimus. Ganos viceministrė išreiškė tvirtą paramą už demokratines vertybes kovojančiai Ukrainai.

Viceministrai aptarė ekonominio bei kultūrinio bendradarbiavimo stiprinimą, daug dėmesio skirta galimybei plėtoti dvišalę prekybą, teikti informacinių technologijų paslaugas kibernetinio saugumo ir Vyriausybės interneto vartų, finansinių technologijų srityse.

Tai trečiasis Ganos diplomatų vizitas Lietuvoje per dvejus metus. Praėjusių metų spalio mėnesį Ganos užsienio reikalų ir regionines integracijos delegacija dalyvavo Lietuvos – Ganos politinėse konsultacijose bei liepos mėnesį vykusiame aukšto lygio Priešakinių linijų demokratijų susitikime Vilniuje.