Viceministras J. Survila: „Švedijos narystė NATO padidins viso Baltijos jūros regiono saugumą bei dar labiau sustiprins visą aljansą“

Viceministras J. Survila: „Švedijos narystė NATO padidins viso Baltijos jūros regiono saugumą bei dar labiau sustiprins visą aljansą“

Spalio 12 dieną užsienio reikalų viceministras  Jonas Survila susitiko su Vilniuje besilankančia Švedijos gynybos komisija, su kuria aptarti dvišalio bendradarbiavimo, regioninio saugumo ir bendradarbiavimo stiprinimo, Rusijos sukelto karo pasekmės regionui ir pasaulio saugumui.  

„Švedija yra artima Lietuvos kaimynė ir partnerė. Džiaugiuosi ypač glaudžiu bendradarbiavimu politiniu lygiu, ekonomikos, energetinio saugumo bei kitose srityse. Vienas iš svarbiausių neatidėliotinų prioritetų – Švedijos narystė NATO, kuri neabejotinai padidins saugumą Baltijos jūros regione bei dar labiau sustiprins visą aljansą, todėl tikimės greito narystės ratifikavimo procedūrų pabaigimo“, – sakė J. Survila.

Užsienio reikalų viceministras taip pat pabrėžė, kad Baltijos jūros regiono saugumas yra nedalomas, todėl Švedijai tapus NATO nare, kviečiame Švediją prisidėti prie NATO oro policijos misijos Lietuvoje, stiprinti bendradarbiavimą jūrinės dimensijos ir pakrančių apsaugos bei kitose srityse.  J. Survila taip pat akcentavo, kad su Rusijos agresija kovojančios Ukrainos pergalei yra gyvybiškai svarbu užtikrinti nenutrūkstamą ginkluotės, ypač amunicijos, tiekimą.

Viceministras J. Survila  pabrėžė, kad tiek globalūs, tiek regione esantys geopolitiniai iššūkiai – Rusijos karas prieš Ukrainą, hibridinės grėsmės, regioninio saugumo stiprinimas – dar labiau suartino Baltijos ir Šiaurės šalis, todėl ir toliau bendrai sieksime, kad regioninio bendradarbiavimo perspektyvos būtų dar labiau stiprinamos ir kitais metais Švedijai koordinuojant Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (angl. Nordic-Baltic Eight, NB8) bendradarbiavimą. 

Švedijos gynybos komisiją sudaro Riksdage (Parlamente) atstovaujamų partijų, vyriausybės bei institucijų atstovai. Komisijos ataskaitų pagrindu vyriausybė formuluoja pasiūlymus parlamentui gynybos ir saugumo srityse.