G. Landsbergis telefonu kalbėjo su Turkijos kolega: Švedijos narystė NATO sustiprintų ir Baltijos jūros regiono saugumą

G. Landsbergis telefonu kalbėjo su Turkijos kolega: Švedijos narystė NATO sustiprintų ir Baltijos jūros regiono saugumą

Birželio 22 dienos vakarą Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjo su naujuoju Turkijos užsienio reikalų ministru Hakan Fidan. G. Landsbergis pokalbyje teigė, kad Švedijos narystė NATO sustiprintų visą Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją ir ypatingai Baltijos jūros regiono saugumą. 

„Šios Šiaurės Europos valstybės narystė Aljanse būtų viena iš svarbių Vilniuje liepą vyksiančio NATO viršūnių susitikimo sėkmių. Kalbame ne tik apie Švedijos saugumą, ne tik apie Skandinavijos saugumą, bet ir apie Baltijos regioną, kuris nori būti saugesnis ir labiau apsaugotas. Mes esame vienas iš Europos regionų, kurio saugumui kyla vieni didžiausių iššūkių. Todėl tikimės supratimo“, – sakė G. Landsbergis.

Ministras G. Landsbergis pabrėžė Turkijos svarbą teikiant paramą Ukrainai, aktyviai dalyvaujant užtikrinant ukrainietiškų grūdų tiekimą į pasaulio rinkas.

Ministrai taip pat aptarė dvišalius santykius, situaciją regione, kitus artėjančio NATO viršūnių susitikimo Vilniuje klausimus.