Viceministras J. Survila: Turime padėti Ukrainai laimėti ne tik mūšio lauke, bet ir politiniuose frontuose

Viceministras J. Survila: Turime padėti Ukrainai laimėti ne tik mūšio lauke, bet ir politiniuose frontuose

Rugpjūčio 29 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila ministerijoje susitiko su JAV Kongreso narių biuro vadovų ir atstovų delegacija, vadovaujama JAV nevyriausybinės organizacijos „Atlantic Council“ Eurazijos centro direktoriaus Johno Herbsto.

Susitikimo metu buvo aptarti NATO viršūnių susitikimo Vilniuje rezultatai, regioninis saugumas, Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą bei dvišalio Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo klausimai. Svečiai domėjosi Lietuvos patirtimi atremiant saugumo iššūkius ir grėsmes regione, sankcijų taikymo Rusijai ir Baltarusijai klausimais, taip pat Lietuvos ir Europos Sąjungos parama Ukrainai.
 
Viceministras padėkojo atvykusiai delegacijai už visokeriopą JAV Kongreso paramą mūsų regiono saugumui ir dėmesį transatlantinių santykių stiprinimui bei paramą Ukrainai.
 
J. Survila taip pat akcentavo būtinybę ne tik toliau tęsti, bet spartinti ir dar labiau didinti paramą Ukrainai, kovojančiai su Rusijos agresija, didinti politinį spaudimą, plėsti sankcijas Rusijai ir Baltarusijai bei padėti Ukrainai kaip galima greičiau integruotis į euroatlantines struktūras.
 
„Rusija turi pralaimėti ne tik mūšio lauke, bet ir politiniuose bei diplomatiniuose frontuose. Todėl būtina ne tik spartinti ir didinti karinę paramą Ukrainai, bet ir padėti kuo greičiau laimėti, siekiant kuo spartesnės integracijos į NATO ir Europos Sąjungą“, – teigė J. Survila.
 
JAV Kongreso darbuotojų delegacija yra „Atlantic Council“ programos „Eurasia Congressional Fellowship“ dalyviai. Šios programos dalyvių delegacija pastarąjį kartą Lietuvoje lankėsi 2022 metais.