Viceministras S. Šatūnas: būtina išlaikyti Rusijos agresijos Ukrainoje klausimą tarp JT prioritetų

Viceministras S. Šatūnas: būtina išlaikyti Rusijos agresijos Ukrainoje klausimą tarp JT prioritetų

Vasario 22 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas, su Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vadovaujama delegacija besilankantis Jungtinėse Tautose (JT), Niujorke, susitiko su aukštais JT ir kitų šalių pareigūnais, siekiant toliau telkti tarptautinės bendruomenės paramą praėjus jau antriems Rusijos agresijos prieš Ukrainą metams. Susitikimų metu daugiausia dėmesio buvo skiriama JT atsako į Rusijos agresijos prieš Ukrainą, JT Saugumo Tarybos reformos ir daugiašališkumo stiprinimo klausimams. 

S. Šatūno susitikimo su JT Generalinio Sekretoriaus (GS) pavaduotoja politikos ir taikos kūrimo klausimais Rosemary DiCarlo metu aptarti iššūkiai tarptautiniam saugumui, išsakyta parama Ukrainai, pabrėžtos Rusijos agresijos prieš Ukrainą pasekmės tarptautiniam saugumui, JT Chartijos ir tarptautinės teisės veiksnumui.

Vizito metu viceministras taip pat susitiko su JT GS kabineto vadovu Courtenay Rattray, JT Globalios komunikacijos departamento pavaduotoju Maher Nasser ir JT GS pavaduotoja Afrikai Martha Ama Akyaa Pobee bei dalyvavo darbo pietuose su Centrinės Azijos ir Baltijos šalių ambasadoriais JT.

Visų susitikimų metu viceministras pabrėžė būtinybę išlaikyti Ukrainos klausimą JT darbotvarkės prioritetų sąraše, atkreipė dėmesį į Rusijos veiksmus, kuriais siekiama silpninti pasitikėjimą ir paramą JT, akcentavo poreikį stiprinti budrumą Rusijos dezinformacijos kampanijų kontekste bei atliepti Rusijos samdomų grupuočių įtaką.

„Įžengus į trečiuosius Rusijos karo prieš Ukrainą metus, būtina išlaikyti Rusijos agresijos Ukrainoje klausimą tarp JT prioritetų, ypač dėl to, kad Rusijos agresija taip pat turi destabilizuojamą poveikį visame pasaulyje“, – akcentavo viceministras.

Vizito metu S. Šatūnas taip pat dalyvavo Italijos, Ukrainos, Lietuvos, Kroatijos, Šveicarijos, Lenkijos ir Japonijos atstovybių JT rengtame susitikime dėl Ukrainos išminavimo poreikių, kuriame pakvietė šalis prisijungti prie Lietuvos vadovaujamos Tarptautinės išminavimo Ukrainoje koalicijos.