Viceministrė J. Neliupšienė Berlyne pristatė pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje

Viceministrė J. Neliupšienė Berlyne pristatė pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje

Gegužės 5 dieną, tęsdama vizitą Berlyne, užsienio reikalų viceministrė J. Neliupšienė susitiko su Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Andreas Michaelis. Susitikimo metu ji pristatė pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje bei apsikeitė nuomonėmis dėl galimų pagrindinių prioritetų ir sprendimų jo metu.

„Turime toliau įgyvendinti Madrido NATO viršūnių susitikime priimtus sprendimus, tame tarpe ir dėl Aljanso rytų flango stiprinimo. Vilniuje taip pat turėsime diskutuoti apie būsimus NATO santykius su Ukraina“, – sakė J. Neliupšienė.

Susitikimo metu taip pat aptarti Europos Sąjungos (ES) ir Kinijos santykiai. „Esame dėkingi Vokietijai už jos tvirtą paramą Lietuvai Kinijos ekonominio spaudimo akivaizdoje. Tai buvo išpuolis ne tik prieš Lietuvą, bet ir prieš visą ES. Džiaugiamės, kad ES priėmė reikalingus sprendimus dėl bendrų instrumentų, kurie būtų naudojami analogiškų krizių atveju“, – pažymėjo viceministrė. Susitikimo metu akcentuotas poreikis turėti vieningą ES politiką santykių su Kinija atžvilgiu.

J. Neliupšienė Berlyne taip pat susitiko su Vokietijos kanclerio patarėja ES klausimams U. Ruge. Susitikimo metu apsikeista pozicijomis dėl ES ateities ir institucinių reformų, ES sankcijų Rusijai ir Baltarusijai bei jų įgyvendinimo. Pažymėta, kad planuojamos institucinės reformos negali stabdyti ES plėtros proceso.

Taip pat įvyko susitikimai su Bertelsmanno fondo valdybos nare ir Vokietijos bei Prancūzijos ekspertų grupės dėl ES ateities nare prof. D. Schwarzer, su kuria aptarti ES pasirengimo būsimai plėtrai aspektai, Miuncheno saugumo konferencijos vadovu Ch. Heusgen, su kuriuo apsikeista pozicijomis aktualiausiais tarptautinės politikos klausimais.