Viceministrė J. Neliupšienė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Verslas ir žmogaus teisės”

Viceministrė J. Neliupšienė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Verslas ir žmogaus teisės”

Rugsėjo 14 dieną vyko Mykolo Romerio universiteto kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje organizuota tarptautinė konferencija „Verslas ir žmogaus teisės”, subūrusi Lietuvos institucijų, verslo bei akademinės bendruomenės atstovus bei ekspertus aptarti verslo ir žmogaus teisių principų įgyvendinimą Baltijos ir Šiaurės šalyse.

„Demokratinėje visuomenėje „Verslas ir žmogaus teisės“ reiškia ne tik tai, kad įmonės gerbia savo darbuotojų, verslo partnerių ir klientų žmogaus teises. Kalbame apie daug platesnį verslo vaidmenį – pilietinės visuomenės organizacijų ir žmonių, kuriems reikia pagalbos, rėmėjo vaidmenį. Daugybės mūsų verslo įmonių pagalba Ukrainos pabėgėliam puikiai iliustruoja, ką turiu omenyje“, – pabrėžė užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė, sveikindama konferencijos dalyvius.

Konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitė Jungtinių Tautų verslo ir žmogaus teisių darbo grupės atstovas Robert McCorquodale. Konferencijos metu buvo nagrinėjamas verslo praktikų poveikis žmogaus teisėms, Jungtinių Tautų pagrindinių verslo ir žmogaus teisių principų įgyvendinimas Šiaurės ir Baltijos šalių regione bei kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse.