Viceministrė J. Neliupšienė Lietuvos ir Latvijos URM konsultacijose: remsime Ukrainą iki jos pergalės

Viceministrė J. Neliupšienė Lietuvos ir Latvijos URM konsultacijose: remsime Ukrainą iki jos pergalės

Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė bei ministerijos grupių ir departamentų atstovai dalyvavo neformaliose Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijose Jelgavoje, Latvijoje.

Konsultacijų metu diskutuota regiono saugumo ir NATO, dvišalių santykių, regioninio bendradarbiavimo, bendrų infrastruktūrinių projektų temomis, aktualiais Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, kalbėta apie Rusijos karą prieš Ukrainą, santykius su Kinija ir Globaliųjų pietų valstybėmis bei sąveiką tarptautinėse organizacijose.

Dvišaliame susitikime su Latvijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Andriu Pelšu viceministrė taip pat aptarė sankcijų Rusijai taikymo aktualijas ir pabrėžė bendros regiono pozicijos dėl išorinės ES sienos kirtimo ribojimų poreikį.

„Latvija ir Lietuva yra visiškos bendramintės visais paramos Ukrainai klausimais. Abi šalys yra vienos stipriausių Ukrainos rėmėjų. Daug kas Vakarų šalyse pripažįsta teisingus Lietuvos ir Latvijos įspėjimus Rusijos ekspansyvios politikos atžvilgiu, tačiau pasigirsta ir nuomonių „Jūs buvote teisūs kalbėdami apie Rusijos praeitį, tačiau galbūt klystate dėl jos ateities“. Negali būti jokių abejonių, kad remsime Ukrainą iki jos pergalės, todėl Lietuvos ir Latvijos bendras veikimas dėl sistemingos paramos Ukrainai yra dar svarbesnis“, – susitikime sakė J. Neliupšienė.

Neformalios Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijos vyko septintąjį kartą, jos kasmet pakaitomis rengiamos abiejose šalyse.