Vilniaus jubiliejus Prahoje paminėtas įvairių tautų dialogu ir literatūros skaitymais

Vilniaus jubiliejus Prahoje paminėtas įvairių tautų dialogu ir literatūros skaitymais

Kovo 30 dieną Lietuvos ambasada Prahoje surengė viešąją diskusiją „Vilnius ir karas: brutaliosios istorijos pamokos“, skirtą paminėti Vilniaus 700-ajam jubiliejui. Renginyje buvo aptarti  Lietuvos sostinės lietuviškieji, lenkiškieji, žydiškieji ir baltarusiški istorinės raidos aspektai.

Barokinėje Šv. Vaitiekaus parapijos salėje vykusiame renginyje naujuose vaidmenyse prisistatė  Lietuvos, Izraelio ir Prancūzijos ambasadoriai. Jie tapo literatūros skaitovais ir publikai perskaitė rašytojo Romaino Gary autobiografinio romano „Aušros pažadas“ ištraukas, susijusias su gyvenimo Vilniuje peripetijomis, prancūzų, hebrajų ir lietuvių kalbomis. Šio romano skyrių čekų kalba skaitė Čekijos teatro ir kino aktorius Igoris Barešas.

Renginyje pasisakė literatas ir sociologas Laimonas Briedis, Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Judaikos studijų centro Vilniuje vadovė Lara Lempert ir Prahoje gyvenantis vertėjas, žurnalistas, Baltarusijos PEN klubo narys Siarhej Šupa. Diskusijai vadovavo Lenkų instituto Prahoje direktorius Maciej Ruczaj.

Dalyvaujant visuomenės ir kultūros veikėjams, lietuvių bendruomenės nariams ir Prahoje reziduojantiems diplomatams, ekspertai diskutavo apie ekstremalių politinių ir socialinių įvykių nulemtą įtaką daugiataučio Vilniaus istorijai.

Ukrainos ambasados Prahoje, laikinasis reiklų patikėtinis, Vitalij Usatyj emocingai aptarė pamokas, kurias mokomės šiandien, kai Rusijos armijos griauna Ukrainos miestų ir žmonių gyvenimus.