Ambasada Prahoje į tradicinį susitikimą sukvietė Čekijoje studijuojantį Lietuvos jaunimą

Ambasada Prahoje į tradicinį susitikimą sukvietė Čekijoje studijuojantį Lietuvos jaunimą

Laikydamasi rudeninės tradicijos lapkričio 16 dieną Lietuvos ambasada Prahoje į svečius sukvietė studijuoti į Čekijos aukštąsias mokyklas iš Lietuvos atvykusį jaunimą ir lietuvių kalbos besimokančius Prahos ir Brno universitetų studentus. Šių metų susitikimas buvo dvigubai šventiškas – minėtas lietuvybės žadintojo laikraščio „Aušra“ 140-metis ir paminklinės lentos aušrininkui Dr. Jonui Basanavičiui atidengimo Prahoje 10-ies metų sukaktis.

Vakaras prasidėjo tiesiogine transliacija nuo paminklinės lentos iš Balbínová gatvės Prahos Vinohradų rajone, iš kur susirinkusius studentus pasveikino ambasadorius Laimonas Talat-Kelpša ir Lietuvių bendruomenės Čekijoje pirmininkas Tomas Krasauskas.

Susitikimą pratęsė lituanisto Dr. Vaido Šeferio (Masaryko universitetas Brno) paskaita apie Jono Basanavičiaus gyvenimo Prahoje aplinkybes ir šio laikotarpio reikšmę ir pačiam veikėjui, ir Lietuvai. Gyvendamas Prahoje, J. Basanavičius sutiko savo būsimąją žmoną Eleonorą Mohl ir parašė žymiąją prakalbą pirmajam „Aušros“ numeriui.

Po paskaitos studentai turėjo progą susipažinti tarpusavyje, pabendrauti su bendraamžiais iš Čekijos ir daugiau sužinoti apie ambasados veiklą. Turiningą vakarą užbaigė lietuviškų patiekalų vaišės.