G. Landsbergis: Atsakomybė už tarptautinius nusikaltimus – vienas iš atgrasymo veiksnių

G. Landsbergis: Atsakomybė už tarptautinius nusikaltimus – vienas iš atgrasymo veiksnių

Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis priėmė Lietuvoje su oficialiu vizitu viešinčią Lichtenšteino Kunigaikštystės užsienio reikalų, švietimo ir sporto ministrę Dominique Hasler.

Susitikimo metu aptarti paramos Ukrainai, jos atstatymo, saugumo ir gynybos regione, pasirengimo Vilniaus NATO viršūnių susitikimui, dvišalių ryšių ir bendradarbiavimo daugiašaliuose formatuose klausimai.

Ministrai sutarė dėl būtinybės ir toliau visomis išgalėmis remti Ukrainą. Ministras padėkojo Lichtenšteinui už glaudų bendradarbiavimą Specialaus tarptautinio tribunolo klausimu ir sutarė toliau aktyviai veikti šiuo klausimu daugiašaliuose formatuose. „Griežtos atsakomybės už karo nusikaltimus, taip pat ir agresijos nusikaltimą, klausimas mums yra labai svarbus. Nebaudžiamumas skatina tolesnę agresiją, ir priešingai – aiškus suvokimas, kad už agresiją teks atsakyti, – pasitarnautų kaip atgrasymo priemonė“ – teigė ministras. D. Hasler pabrėžė, kad jos šalies pozicija šiuo klausimu yra identiška.

Ministrai aptarė abiejų šalių pirmininkavimo Europos Tarybai, pirmininkavimą kuriai nuo 2023 m. lapkričio 15 d. perims Lichtenšteinas, o iš jo – Lietuva, prioritetus.

Lichtenšteino Kunigaikštystės užsienio reikalų, švietimo ir sporto ministrė oficialaus vizito Lietuvoje metu balandžio 19–20 d. susitiks su Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, dalyvaus vainiko padėjimo ceremonijoje prie memorialo žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę Antakalnio kapinėse, aplankys Ukrainos centrą.

Tai – pirmas D. Hasler vizitas Lietuvoje.