G. Landsbergis: „Nors šiandien lengviau išvardinti, ko dar nepadarėme Ukrainos pergalės vardan, tikiu, kad tarptautinė bendruomenė sugebės įgauti reikiamą pagreitį tam, kad pergalę švęstų Kyjivas, o ne Maskva”

G. Landsbergis: „Nors šiandien lengviau išvardinti, ko dar nepadarėme Ukrainos pergalės vardan, tikiu, kad tarptautinė bendruomenė sugebės įgauti reikiamą pagreitį tam, kad pergalę švęstų Kyjivas, o ne Maskva”

Lapkričio 13 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje ministrai tarėsi, kaip toliau remti Ukrainą kovoje su Rusijos agresija ir stiprinti Rusijos izoliaciją tarptautinėse organizacijose, aptarė ES pastangas mažinant įtampas tarp Azerbaidžano ir Armėnijos, diskutavo dėl ES įsitraukimo siekiant užkirsti kelią konflikto Artimųjų rytų regione išsiplėtimui

„Ukrainai trūksta ginklų, stringa tarptautinio tribunolo kūrimas, tarptautinės organizacijos tapo Rusijos manipuliacijų įkaitėmis, o kai kuriuos artėja prie „smegenų mirties”.  Nors šiandien lengviau išvardinti, ko dar nepadarėme Ukrainos pergalės vardan, tikiu, kad tarptautinė bendruomenė sugebės įgauti reikiamą pagreitį tam, kad pergalę švęstų Kyjivas, o ne Maskva“, – pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

ES ministrai  aptarė naujo ES sankcijų prieš Rusiją paketo, kurio priėmimo siekiama kuo greičiau, rėmus, eilė šalių pasveikino Europos Komisijos rekomendaciją pradėti derybas dėl narystės su Ukraina ir Moldova, baigiančiomis įgyvendinti reikiamas sąlygas.

Diskusijoje su ES užsienio reikalų ministrais buvo aptartos priemonės, padėsiančios sustiprinti Armėnijos bendradarbiavimą su ES bei jos atsparumą išoriniams iššūkiams, ES vaidmuo siekiant tvaraus Armėnijos ir Azerbaidžano konflikto sprendimo bei ilgalaikio stabilumo Pietų Kaukazo regione.

ES užsienio reikalų ministrai daug dėmesio skyrė įtemptos situacijos Artimuosiuose Rytuose aptarimui.

Ministras pabrėžė ES vieningos pozicijos svarbą, būtinybę aktyviai kalbėtis su partneriais, aiškiai komunikuojant apie ES veiksmus ir teikiamą paramą siekiant išvengti humanitarinės krizės. ES turi būti pasirengusi reikšmingai įsitraukti į taikos procesą, kai tam bus tinkamos sąlygos.

„Europa turi imtis iniciatyvos, nes Rusija ir čia, kaip ir Ukrainoje, siekia tik vieno – kuo didesnio nestabilumo“, – kolegoms sakė G. Landsbergis.

Lietuvos diplomatijos vadovas buvo susitikęs su Kosovo užsienio reikalų ministre ir aptarė įtemptą situaciją Vakarų Balkanuose.

Tarybos metu taip pat įvyko ES-Vakarų Balkanų užsienio reikalų ministrų susitikimas.