G. Landsbergis Osle susitiko su Jungtinės Karalystės diplomatijos vadovu

G. Landsbergis Osle susitiko su Jungtinės Karalystės diplomatijos vadovu

Gegužės 31 d. Osle, Lietuvos diplomatijos vadovas, Gabrielius Landsbergis, susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi, James Cleverly.

„Tai, kad NATO viršūnių susitikimas vyksta Vilniuje, sukuria natūralų lūkestį, ypač Baltijos jūros regione, kad Aljansas skirs dar daugiau dėmesio Rytų flango gynybai ir priešiškų jėgų atgrasymui, suteiks pagreitį Ukrainos integracijai į NATO ir sustiprins aljansą naujomis narėmis”,– susitikimo su J. Cleverly metu sakė G. Landsbergis.

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės diplomatijos vadovai taip pat kalbėjo apie būtinybę jau dabar galvoti ir planuoti Ukrainos atstatymą – tai taip pat pareikalaus didžiulio demokratinio pasaulio susitelkimo.

„Su Jungtine Karalyste, Lietuvą sieja panašus grėsmių Europai ir taisyklėmis grįstai pasaulio tvarkai vertinimas, o taip pat ir supratimas, kad sustiprinta gynyba ir realiais veiksmais grįstas atgrasymas yra svarbiausios prielaidos saugumui Europos kontinente užtikrinti”,– susitikimo metu pažymėjo G. Landsbergis.