Londone paminėta Gedulo ir vilties diena

Londone paminėta Gedulo ir vilties diena

Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje šį tragišką Lietuvos istorijos puslapį minėjo žodžiu – ambasadoje buvo skaitomi tremtinių bei politinių kalinių vardai įprasminant jų likimus.

Tremtinių bei politinių kalinių vardų skaitymą pradėjo Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Eitvydas Bajarūnas, pagerbdamas žuvusių atminimą tylos minute. Ambasadorius padėkojo susirinkusiesiems, prisiminė tremtinius, politinius kalinius bei žuvusius už Lietuvos laisvę, o taip pat ukrainiečius, žūstančius už mūsų laisvę šiandien.

Minint 82-ąsias trėmimų pradžios metines, Lietuvoje ir visame pasaulyje gyvenantys lietuviai tęsia tradiciją prisimindami istoriją ir perskaitydami daugiau nei 100 000 tremtinių ir politinių kalinių vardų ir likimų.

Akcijoje „Atminties neištremsi“, kuri pakeitė iki šiol „Ištark, išgirsk, išsaugok“ vardu žinoma iniciatyvą, Londone dalyvavo Lietuvos ambasados diplomatai ir Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai. Akcijos metu buvo įprasminti tremtinių bei politinių kalinių likimai, perskaitant jų vardus, pavardes ir likimus (grįžo / negrįžo / likimas nežinomas).

Akciją „Atminties neištremsi“ organizuoja Lietuvos jaunimo organizacijų taryba.

Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Karalystėje informacija