Viceministras J. Survila: bendradarbiaudami su JAV didinsime Lietuvos ekonominį saugumą

Viceministras J. Survila: bendradarbiaudami su JAV didinsime Lietuvos ekonominį saugumą

Spalio 13 dieną užsienio reikalų viceministras  Jonas Survila susitiko su Vilniuje besilankančiu JAV Prekybos departamento vadovės pavaduotoju Arun Venkataraman. Susitikimo metu aptarti Lietuvos ir JAV ekonominio bendradarbiavimo, Europos Sąjungos ir JAV prekybos santykių, atsparumo ekonominei prievartai, sankcijų įgyvendinimo klausimai.

„Bendradarbiavimas su JAV Lietuvai yra strategiškai svarbus daugelyje sričių, o glaudesni abipusiai ekonominiai ryšiai skatina tvirtesnių tiekimo grandinių kūrimą, didina ekonominį atsparumą ir stiprinta transatlantinę partnerystę“, – sakė J. Survila. Viceministras padėkojo už JAV paramą ekonominės prievartos klausimais bei ragino ir ateityje dirbti kartu stiprinant ES ir JAV ekonominį saugumą.

Užsienio reikalų viceministras taip pat pabrėžė, kad reikia toliau siekti sankcijų Rusijai griežtinimo ir kovoti su jų apėjimu. Abi pusės sutiko, kad šiais klausimais sėkmingai bendradarbiaujama ES ir JAV Prekybos ir technologijų taryboje, kuri padeda užtikrinti vieningą požiūrį į eksporto kontrolę. Viceministras J. Survila teigė, kad dėl sankcijų įgyvendinimo svarbu daugiau dirbti su Vidurio Azijos ir kitų regionų šalimis, kurių prekyba su Rusija ženkliai išaugo.

Susitikime taip pat buvo aptarti interneto reguliavimo klausimai. Viceministras J. Survila pabrėžė, kad svarbu kovoti su socialinėje žiniasklaidoje platinama dezinformacija ir šioje srityje didžiosios interneto platformos turi itin svarbų vaidmenį.