G. Landsbergis susitiko su M. Chodorkovskiu: aptarė demokratinės opozicijos ir pilietinės visuomenės iššūkius

G. Landsbergis susitiko su M. Chodorkovskiu: aptarė demokratinės opozicijos ir pilietinės visuomenės iššūkius

Spalio 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su vienu iš Rusijos opozicionierių, fondo „Atvira Rusija“ įkūrėju Michailu Chodorkovskiu, aptarė artimiausius Rusijos demokratinės opozicijos ir pilietinės visuomenės tikslus, veiklos ir vienybės iššūkius.

G. Landsbergis teigė, kad Kremlius ne tik dalyvauja išorinėje agresijoje prieš Ukrainą, bet taip pat toliau brutaliai naikina savo šalies pilietinę visuomenę.

„Kremliaus režimo valdomos Rusijos keliama grėsmė išlieka – jos akivaizdoje niekas Europoje ir pasaulyje negali jaustis saugus. Todėl svarbu ir toliau visapusiškai padėti Ukrainai, tačiau tuo pačiu norime matyti aktyvią opoziciją V. Putinui ne tik užsienyje, bet ir pačioje Rusijoje, kuri ne tik norėtų, bet ir siektų pokyčių Rusijos politinėje sistemoje. Tik taip gali atsirasti reali alternatyva Putino režimui“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

M.Chodorkovskis nuoširdžiai padėkojo už sudarytas sąlygas Rusijos režimo persekiojamiems pilietinės visuomenės atstovams, žurnalistams rasti prieglobstį Lietuvoje ir paramą kovoti už demokratiją, teisės viršenybę ir teisingumą.

M.Chodorkovskis priėmė kvietimą atvykti į kasmetinį Vilniaus Rusijos Forumą, 2024 m. pavasarį rengiamą 10-ąjį kartą.