Išankstines darbo sutartis sudarė beveik 100 pedagogikos studentų

Išankstines darbo sutartis sudarė beveik 100 pedagogikos studentų

Beveik 100 pedagogikos studentų šį rudenį pasinaudojo galimybe iš anksto sudaryti įsidarbinimo mokykloje sutartį ir gauti tikslinę stipendiją, siekiančią beveik 540 eurų per mėnesį. Paraiškų priėmimas vyko dviem etapais rugsėjo ir spalio mėnesiais.

„Nors ši iniciatyva startavo tik praėjusiais metais, jau pastebime augantį pedagogikos studentų susidomėjimą. Pernai išankstinio įsidarbinimo sutartis sudarė virš 80 pedagogikos studijų studentų, o šiemet turime jau beveik 100 studentų, kurie žino, kad baigę studijas kitą rugsėjį tikrai dirbs mokykloje. Ypač džiugina tai, kad studentai renkasi dirbti tuose regionuose, kuriuose jaučiamas didžiausias mokytojų poreikis, nemažai jų planuoja tapti gamtos mokslų, matematikos mokytojais“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

Daugiausia studentų išankstines įsidarbinimo sutartis sudarė su Vilniaus ir Klaipėdos miestų ir rajonų savivaldybėmis ir jų mokyklomis. Būsimi mokytojai taip pat rinkosi ateityje mokyti Kaune, Kaišiadoryse, Panevėžyje, Plungėje, Šiauliuose, Utenoje ir kituose regionuose.

Daugiausia – apie 30 – paraiškas pateikusių studentų po studijų baigimo siekia įsidarbinti pradinio ugdymo mokytojais. Beveik 20 studentų planuoja tapti gamtos mokslų mokytojais, 16 – matematikos. Pedagogikos studentai taip pat siekia iš anksto įsidarbinti istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, vokiečių ir prancūzų kalbų, geografijos, informacinių technologijų mokytojais, specialiaisiais pedagogais.

Sudaryti sutartis buvo kviečiami baigiamųjų kursų ir profesinių studijų studentai

Pasinaudoti galimybe gauti tikslines beveik 540 eurų dydžio stipendijas galėjo visi baigiamųjų kursų ir profesinių studijų didžiausio poreikio pedagogikos specializacijų studentai, t. y. siekiantieji tapti matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros, prancūzų kalbos, vokiečių kalbos, fizikos, chemijos, biologijos, istorijos, geografijos, informacinių technologijų, pradinio ugdymo mokytojais ar specialiaisiais pedagogais. Stipendijos skiriamos ir valstybės finansuojamų, ir nefinansuojamų pedagogikos bakalauro ir gretutinių studijų studentams bei pedagoginių profesinių studijų studentams.

Sudarydami išankstines sutartis dėl įsidarbinimo su savivaldybe ar mokykla, pedagogikos studentai įsipareigoja baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį ir ne mažiau kaip 0,7 etato.

Žemesnių kursų studentai, pasirinkę didžiausio poreikio pedagogikos specializacijas, kas mėnesį gauna skatinamąją stipendiją, kuri siekia beveik 320 eurų per mėnesį. Šį mėnesį tokia parama išmokėta beveik 900 studentų, į pedagogikos studijas įstojusiems 2022 ir 2023 m. Iš jų beveik 400 planuoja tapti pradinio ugdymo mokytojais, virš 200 – specialiaisiais pedagogais. 60 studentų rinkosi lietuvių kalbos ir literatūros pedagogikos specializaciją, po 40 – istorijos ir matematikos.