Izraelis su Lietuva aptarė bendradarbiavimo galimybes

Izraelis su Lietuva aptarė bendradarbiavimo galimybes

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius darbiniame susitikime su Izraelio institucijų delegacija aptarė galimą šalių bendradarbiavimą sienų apsaugos srityje.

Viceministras A. Abramavičius pristatė atitinkamus Lietuvos iššūkius, ypač tebesitęsiančios Baltarusijos režimo hibridinės atakos kontekste. Pasak viceministro, Lietuvos pasienyje vis dar susiduriama su bandymais neteisėtai kirsti valstybės sieną, todėl artėjant NATO viršūnių susitikimui reikia imtis papildomų saugumo priemonių.

„Baltarusijos režimas ir toliau išnaudoja neteisėtą migraciją savo politiniams tikslams – destabilizuoti saugumo padėtį regione. Lietuvos pasienyje beveik kiekvieną dieną susiduriama su bandymais neteisėtai kirsti valstybės sieną ir įrengto fizinio barjero gadinimo atvejais. Artėjant NATO viršūnių susitikimui, Lietuva užtikrins, kad atsakingų institucijų pareigūnai bus aukščiausio lygio parengtyje“, – teigė viceministras Arnoldas Abramavičius.

Izraelio atstovai pažymėjo, kad Izraelis yra pasirengęs stiprinti bendradarbiavimą su Lietuva sienos apsaugos srityje, ypač atsižvelgiant į galimas hibridinių grėsmes.