Lauko dienoje – dėmesys inovatyvioms technologijoms keičiantis klimatui

Lauko dienoje – dėmesys inovatyvioms technologijoms keičiantis klimatui

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas dalyvavo Lietuvos daržovių augintojų asociacijos (LDAA)  surengtoje lauko dienoje-diskusijoje apie inovatyvių technologijų taikymą daržininkystėje, keičiantis klimato sąlygoms.

Vidmanto Kvedaro ūkyje Lančiūnavoje, Kėdainių rajone, ūkio šeimininkas ir jo komanda susirinkusiems augintojams ir svečiams pademonstravo inovatyvių technologijų taikymą daržininkystėje, platų spektrą ūkio technikos ne tik tiesiogiai daržovių gamybai, bet ir melioracijos būklei pagerinti, kompostavimo ir laistymo būdų galimybes.

„Tvarus ir atsparesnis įvairioms rizikoms žemės ūkis šiandien neatsiejamas nuo inovatyvių technologijų, kurios ne tik padeda taupyti išteklius, yra draugiškesnės aplinkai, bet ir palengvina ūkininko darbus. Džiugu, kad daržovių augintojai domisi tokiomis inovacijomis ir yra atviri pokyčiams, siekia naujų žinių, kad būtų efektyvesni ir konkurencingesni“, – sako žemės ūkio ministras K. Navickas.

Šiemet deklaruoti 9 842 ha bulvių, kitų daržovių – 7389,67 ha, o uždaro grunto daržovių – 68 ha. Nors bulvių pasėlių plotai trejus metus mažėjo, šiemet jie padidėjo 220 ha, pasak LDAA atstovų, akivaizdu, jog prekiniai bulvių ūkiai mato šio sektoriaus perspektyvas.

Padidėjo ir daržovių plotai, jų deklaruota 246,03 ha daugiau. Uždaro grunto daržovių plotai nežymiai paaugo ir grįžo į 2021 metais buvusį plotą.

Daugiausia deklaruota burokėlių plotų, jie padidėjo beveik 96 hektarais ir pasiekė 1 558 hektarus. Antroje vietoje lieka moliūgai. Trečioje svogūnai – 947 hektarai, plotai padidėjo 98 hektarais.

Asociacijos nariai su ministru aptarė aktualiausius klausimus, tarp kurių – GAAB 6 reikalavimas, investicijos į gręžinius ir modernias laistymo sistemas, PVM lengvata daržovėms ir kiti.