Lietuvos užsienio politikos prioritetai ir iššūkiai pristatyti užsienio šalių diplomatinių atstovybių akredituotų Lietuvai vadovams

Lietuvos užsienio politikos prioritetai ir iššūkiai pristatyti užsienio šalių diplomatinių atstovybių akredituotų Lietuvai vadovams

Vasario 15 d. Užsienio reikalų ministerijoje užsienio  reikalų  viceministras Simonas Šatūnas susitiko su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais užsienio šalių diplomatinių atstovybių vadovais. Susitikime taip pat dalyvavo viceministras Egidijus Meilūnas, ministerijos padalinių vadovai.  Susitikimo metu pristatyti Lietuvos užsienio politikos prioritetinės kryptys ir iššūkiai. URM atstovai taip pat atsakė į užsienio diplomatų klausimus.

„Visos šalys turėtų būti suinteresuotos saugoti taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką, kurioje sienų perbraižymas yra nepriimtinas. Kol Rusijoje bus gyvas agresyvus totalitarizmas, ji nuolat tikrins mūsų saugumą ir pasirengimą gynybai, todėl mūsų būsimos Europos saugumo architektūros strategijoje turi būti Rusijos ekspansionizmo stabdymas“, – teigė viceministras S. Šatūnas.

Pasak viceministro E. Meilūno, „NATO viršūnių susitikimų Madride ir Vilniuje dokumentuose Rusija yra įvardinta kaip tiesioginė ir svarbiausia grėsmė Aljanso nariams. Kadangi Rusija atvirai neigia kitų tautų teisę egzistuoti, ji kelia ir egzistencinę grėsmę visam demokratiniam pasauliui“. URM atstovai atkreipė dėmesį,  kad šiais pilnais iššūkių ir grėsmių laikais, o ypač Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste, Lietuvos užsienio politikoje didžiausią dėmesį reikia skirti euroatlantinės erdvės saugumo užtikrinimui, tiek imantis nacionalinių priemonių, tokių kaip išlaidų gynybai didinimas, tiek NATO lygmeniu, stiprinant Aljanso gynybos ir atgrasymo politiką, kaip, pavyzdžiui, Vokietijos brigados dislokavimas Lietuvoje.  Viceministrai akcentavo transatlantinių ryšių ir ES solidarumo svarbą, teikiant paramą Ukrainai, stiprinant ES sankcijų Rusijai įgyvendinimą ir plečiant jas, siekiant, kaip įmanoma skaudžiau stabdyti Rusijos „karo mašiną“. Lietuvos diplomatai pabrėžė, kad istorija jau kviečia ES priimti greitus sprendimus dėl ES plėtros, vienos sėkmingiausių ES politikų visam Europos kontinentui. . Susitikime taip pat pristatytas šių metų Lietuvos pirmininkavimas Europos Tarybos Ministrų Komitetui, ypatingas uždavinys Lietuvos diplomatinei tarnybai intensyviai įgyventi 2023 m. priimtą Lietuvos strategiją Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalimis, aptarti santykiai su Afrikos šalimis, padėtis Artimuosiuose Rytuose. Užsienio diplomatai taip pat supažindinti su svarbiausiais Lietuvai metų renginiais bei įvykiais.

Šis renginys Užsienio reikalų ministerijoje yra kasmetinio Lietuvoje reziduojančių ir Lietuvai akredituotų užsienio šalių diplomatinių atstovybių vadovų susitikimo dalis.