Lodzėje atidarytas Lietuvos garbės konsulatas

Lodzėje atidarytas Lietuvos garbės konsulatas

Gruodžio 7 dieną Lodzėje oficialiai atidarytas vienuoliktasis Lietuvos garbės konsulatas Lenkijoje. Garbės konsulu paskirtas verslininkas Jakub Szwajcowski, kuriam suteikti įgaliojimai vykdyti garbės konsulo funkcijas visoje Lodzės vaivadijoje.

Konsulato atidaryme dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Europos šalių grupės vadovas Edvilas Raudonikis, Lietuvos Respublikos laikinoji reikalų patikėtinė Lenkijos Respublikoje Audronė Markevičienė ir Lodzės miesto merė Hanna Zdanowska.

Lodzė yra ketvirtas pagal dydį ir gyventojų skaičių Lenkijos miestas, šiemet švenčiantis 600 metų jubiliejų. Vieta žinoma dėl kino festivalių ir pramoninės istorijos. Lodzės miestas 1991 m. pasirašė partnerystės sutartį su Vilniaus miestu. Bendradarbiavimas su Lodzės miestu kultūros srityje vyksta nuo 2012 m.

Lodzės vaivadija yra pramoninė, joje sparčiai plėtojama paslaugų sfera, tai kertinis meno ir švietimo centras. Lietuvos verslas domisi vaivadijos teikiamomis galimybėmis, mato bendradarbiavimo potencialą su čia įsikūrusiomis įmonėmis, veikiančiomis informacinių technologijų, mokslinių tyrimų, inovacijų, biotechnologijų, kosmoso srityse.