Ministras G. Landsbergis: „Kartu su Lenkija sieksime išlaikyti JAV dėmesį Europoje ir didinti Europos atsakomybę už savo saugumą“

Ministras G. Landsbergis: „Kartu su Lenkija sieksime išlaikyti JAV dėmesį Europoje ir didinti Europos atsakomybę už savo saugumą“

Sausio 11 dieną Trakuose susitikę Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis ir Radoslawas Sikorskis aptarė kintančią saugumo situaciją Europoje, gynybinį bendradarbiavimą regione, paramą Ukrainai bei sankcijų Rusijai ir Baltarusijai griežtinimą, dvišalių santykių aktualijas. 

Pasak Lietuvos diplomatijos vadovo, abi šalys sieks ilgalaikės Rusijos sulaikymo politikos, NATO instrumentais sustiprinant atgrasymą nuo NATO teritorijos puolimo. 

„Kita vertus, labai svarbūs yra ir lankstūs regioniniai gynybos formatai. Toliau plėtosime gynybinį bendradarbiavimą su Lenkija, juk Suvalkų jungtis – aiški bendros atsakomybės sritis“, – sakė G. Landsbergis.

Daug dėmesio susitikime Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai skyrė paramos Ukrainai klausimui, pabrėždami Europos Sąjungos ilgalaikės finansinės ir karinės pagalbos nuo agresijos besiginančiai šaliai užtikrinimo būtinybę. Pasak G. Landsbergio, siekiant sutarimo šioje srityje ypač svarbi vienmintės Lenkijos lyderystė. Lietuvos diplomatijos vadovas paragino Lenkiją prisijungti prie Baltijos šalių vyriausybių inciatyvos dėl vieningo ES sankcijų regioninio įgyvendinimo.

Susitikime ministrai taip pat akcentavo savalaikio dvišalių kritinės infrastruktūros projektų – Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su Vakarų Europa, Rail Baltica, Via Baltica – įgyvendinimo svarbą.

Tai buvo pirmasis G. Landsbergio susitikimas su R. Sikorskiu pastarajam tapus Lenkijos užsienio reikalų ministru po praėjusių metų spalio 15 dieną įvykusių šalies parlamento rinkimų.