Ministras G. Landsbergis lankysis JAV

Kovo 20–25 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Vašingtone ministras kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos susitiks su JAV valstybės sekretoriumi Antoniu Blinkenu. Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai aptars regioninio saugumo klausimus, pagalbos Ukrainai tęstinumą, artėjantį NATO Viršūnių susitikimą Vašingtone. 

Konektikute ministras planuoja apsilankyti Lockheed Martin kompanijoje Sikorsky Aircraft Corporation, kurioje gaminami Lietuvai skirti JAV sraigtasparniai UH-60 „Black Hawk“. Pensilvanijoje G. Landsbergis susitiks su  valstijos gubernatoriumi Joshu Shapiro bei dalyvaus akademinėje diskusijoje Gettysburgo koledže, kurioje aptars saugumo politikos iššūkius.

Ministras G. Landsbergis taip pat susitiks su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Kurtu Campbellu aptarti Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono klausimais.

Pastarąjį kartą užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Vašingtone ir susitiko su JAV valstybės sekretoriumi A. Blinkenu prieš metus – 2023 m. kovo 6 dieną.

2023 m. duomenimis, prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir JAV siekė 4,8 mlrd. eurų, JAV buvo ketvirta pagal prekybos apimtis Lietuvos prekybos partnerė.