Ministras G. Landsbergis: Lietuva yra ne postsovietinė, bet per prievartą Sovietų Sąjungos okupuota šalis

Ministras G. Landsbergis: Lietuva yra ne postsovietinė, bet per prievartą Sovietų Sąjungos okupuota šalis

Balandžio 24 dieną Liuksemburge vyksta Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryba (URT), kurioje dalyvauja užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Šiuo metu teikiant paramą Ukrainoje svarbiausias yra greitis. Stiprinti Europos gynybinius pajėgumus yra svarbu, tačiau turime sutelkti visas pastangas, kad Ukraina gautų karinę paramą kuo greičiau, – prieš prasidedant URT sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Komentuodamas Kinijos ambasadoriaus Prancūzijoje pareiškimą  ministras teigė: „Matome, kad kitų šalių vadovai jau pasmerkė šį pareiškimą ir esame dėkingi už Baltijos šalims išreikštą paramą“.

Susitikimo metu ministrai aptars situaciją Ukrainoje, bendrus ES amunicijos Ukrainai pirkimus, planus dėl tolesnio ES finansavimo per Europos taikos priemonę, ES mokomosios misijos Ukrainoje pažangą ir poreikį užtikrinti Ukrainos karinių pajėgų apmokymo tęstinumą, o taip pat Rusijos atsakomybės klausimą ir ES sankcijų Rusijai procesą.

Užsienio reikalų ministrai kartu su Europos Tarybos (ET) generaline sekretore M. Buric ir Islandijos užsienio reikalų ministre Th. Gylfadottir taip pat aptars pasirengimą Europos Tarybos vadovų susitikimui Reikjavike, o su Sakartvelo užsienio reikalų ministru I. Darchiashvili – regiono saugumo aktualijas ir šalies vidaus situaciją.

Užsienio reikalų ministro G. Landsbergio atvykimo į susitikimą vaizdo įraš anglų kalba: https://newsroom.consilium.europa.eu/events/20230424-foreign-affairs-council-april-2023/139582-arrival-and-doorstep-lt-landsbergis-20230424

Nuotraukos: Europos Sąjungos Taryba