Ministras G. Landsbergis: Palaikome Moldovą šiais sudėtingais laikais

Ministras G. Landsbergis: Palaikome Moldovą šiais sudėtingais laikais

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrais lankosi Moldovoje. Lietuvos diplomatijos vadovas po NB8 susitikimo su Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Nicu Popescu teigė, kad tiki šios šalies europine ateitimi bei tvirtai palaiko Moldovos eurointegracinius siekius.

„Esame čia, visa Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų grupė, norėdami parodyti savo solidarumą ir paramą gilių reformų ir integracijos į Europos Sąjungą (ES) keliu, kurio eina Moldovos vyriausybė. Esame čia tam, kad parodytume, jog Moldova priklauso Europai, kad Moldova nebus palikta viena kovoti su destruktyvia ir griaunančia Rusijos veikla“, – teigė G. Landsbergis.

Jis pabrėžė, kad Moldovos vykdomos reformos yra svarbios ir pačios šalies visuomenei, stiprinant jos atsparumą išorinėms grėsmėms.

„Atidžiai stebime situaciją Moldovoje. Žavimės Moldovos žmonių ir valstybės atsparumu ir ryžtu eiti Europos integracijos keliu. ES kandidatės statusas Moldovai atvėrė naują šalies vystymosi etapą ir istorinę galimybę“, – Kišiniove sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministrai po susitikimo su N. Popescu išplatino bendrą pareiškimą. Pridedame pareiškimo tekstą, kurį galite rasti čia.

Ketvirtadienį NB8 ministrai taip pat susitiks su Moldovos prezidente Maja Sandu, Parlamento pirmininku Igoriu Grosu, Ministru pirmininku Dorin Recean ir kitais pareigūnais bei nevyriausybinių organizacijų atstovais.

NB8 – neformalus ir neinstitucionalizuotas penkių Šiaurės ir trijų Baltijos valstybių – Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos – bendradarbiavimo formatas. NB8 šalys rotacijos būdu kiekvienais metais koordinuoja NB8 veiklą (darbotvarkę), rengia ir globoja tais metais vyksiančius susitikimus. 2023 metais NB8 bendradarbiavimą koordinuoja Latvija.

Nuotraukų aut.: Latvijos URM