Ministras G. Landsbergis: Per 19 narystės metų tapome Europos bendrakūrėjais

Ministras G. Landsbergis: Per 19 narystės metų tapome Europos bendrakūrėjais

Šiandien, gegužės 1 dieną, minint Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą (ES) devynioliktąją sukaktį, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pabrėžė vertybėmis ir lyderyste grįstą Europos valstybių ir žmonių bendrystę.

„Tvirtas moralinis kompasas yra ne tik Lietuvos, bet ir visos ES varomoji jėga. Vertybėmis ir lyderyste grįstą bendrystę remia didžioji dalis Lietuvos europiečių ir milijonai europiečių visose ES šalyse. Lyderystės ir drąsos iš mūsų visų Europos tikisi ir milijonai ukrainiečių, suradusių prieglobstį europiečių šeimose. Mūsų bendra lyderystė ir drąsa padeda Ukrainai įveikti barbariškąją Rusiją ir artina ją narystės ES link”, − sakė ministras.

Šiemet atliktas „Eurobarometro“ tyrimas parodė, kad dauguma europiečių palaiko tvirtą ES atsaką į Rusijos karą prieš Ukrainą. 91 proc. europiečių (98 proc. apklaustųjų Lietuvoje) pritaria humanitarinės pagalbos nukentėjusiems žmonėms teikimui, 88 proc. europiečių pritaria karo pabėgėlių priėmimui (Lietuvoje – 94 proc.). Du trečdaliai europiečių remia ekonomines sankcijas, karinės paramos teikimą Ukrainai ir Rusijos valstybinės žiniasklaidos veiklos stabdymą. 

 „Nepaisant istorinių, geografinių, o kartais ir požiūrių skirtumų, 27 ES valstybių būryje turime daug bendraminčių ir galiausiai veikiame kaip viena komanda – telkiant paramą Ukrainos bei kitų šalių narystei ES, stiprinant Europos Sąjungos atsparumą ekonominei prievartai ir kitoms grėsmėms“, − pažymėjo G. Landsbergis.

„Jau 19 metų sakome ne „Lietuva ir Europos Sąjunga“, bet „Lietuva Europos Sąjungoje“. Ši maža gramatinė detalė liudija didelę Lietuvos politinę, ekonominę, socialinę brandą. Tvirtai tikiu, kad per 19 metų iš Europos Sąjungos vartotojų tapome Europos bendrakūrėjais”, − sakė užsienio reikalų ministras.

Ministro G. Landsbergio sveikinimo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą proga vaizdo įrašas yra čia.

Užsienio reikalų ministerija visą gegužės mėnesį visuomenę kvies aktyviai dalyvauti Lietuvos narystei ES ir Europos dienai skirtuose renginiuose. Lietuvos diplomatai ir valstybės tarnautojai aplankys per 100 mokyklų ir su moksleiviais diskutuos apie Lietuvos narystės ES svarbą ir pristatys Lietuvos diplomatijos veiklą.

Gegužės 9 dieną 12 val. Lukiškių aikštėje Vilniuje vyks iškilminga ES vėliavos iškėlimo ceremonija, o Rotušės aikštėje nuo 16 val. vyks šventinis Europos dienos minėjimas, kurio metu bus įteikti jau tradiciniais tapę „Metų Europiečio (-ės)“ ir „Už Vilniaus vardo garsinimą Europoje“ skirti apdovanojimai, kuriuos inicijavo Europiečių judėjimas Lietuvoje.

Europos dienai skirtus renginius organizuoja Užsienio reikalų ministerija, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Europos Parlamento biuras Lietuvoje ir Vilniaus miesto savivaldybė.