Ministras K. Navickas susitiko su Moldovos ambasadoriumi Lietuvoje

Ministras K. Navickas susitiko su Moldovos ambasadoriumi Lietuvoje

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas susitiko su Moldovos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Emil Druc.

Ambasadorius perdavė Moldovos Ministro Pirmininko pavaduotojo, kartu einančio ir žemės ūkio ir maisto pramonės ministro pareigas, laišką, kuriame Lietuvos žemės ūkio ministras K. Navickas kviečiamas  prisijungti prie „Moldovos žemės ūkio sektoriaus mentorių grupės“.  

Ši grupė konsultuos ir savo patarimais padės Moldovos Žemės ūkio ir maisto pramonės ministerijai suderinti žemės ūkio sektoriaus teisės aktus, ES aktus perkelti į nacionalinę teisę. Pasak ambasadoriaus, tai taip pat sustiprintų ir paskatintų dvišalį bendradarbiavimą.

2022 m. Moldovai gavus kandidatės į ES statusą, tokia pagalba šiai šaliai itin reikalinga siekiant pasiekti pažangos įgyvendinant ES politiką.

Ministras tokį kvietimą priėmė, Lietuva, anot jo,  turi didelę ekspertinę patirtį, kuria mielai pasidalys su Moldova.

Viena iš tokios pagalbos teikimo galimybių – ES Dvynių projektų įgyvendinimas. Įgyvendinant Dvynių projektus teikiama pagalba šalims kandidatėms, besirengiančioms narystei ES. Ši programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas.

Ambasadorius E. Druc taip pat prašė palaikymo dėl Europos Komisijos siūlymo vieneriems metams pratęsti Moldovos eksporto į Europos Sąjungą muitų ir importo kvotų sustabdymą. Šiam siūlymui dar turi pritarti Europos Parlamentas ir ES Taryba.  Aptartas  grūdų tranzito iš Ukrainos klausimas, kuris paveikė ir Moldovos ūkininkus.